Karadeniz Ereğli'de bulunan iki Beşiktaş derneklerinden Karadeniz Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği Tarkan Adik, Ereğli'deki bir diğer dernek olan Beşiktaş Karadeniz Ereğli Derneği'nin borcundan dolayı kapatıldığına ilişkin bir haber yayınladı. Adik ayrıca, derneğin saldırıya uğradığını ve faaliyetlerine son verdiğini de iddia etti.

Adik'in bu iddialarına cevap, Beşiktaş Karadeniz Ereğli Derneği Başkanı Bahadır Kasap'tan geldi. Kasap, başkanlığını yaptığı derneğin hiçbir saldırı ya da kapatmaya maruz kalmadığını belirterek Adik'in olumsuz algı yaptığını iddia etti ve kendisini Beşiktaş Disiplin Kurulu'na şikayet etti.

Konuyla ilgili konuşan Beşiktaş Karadeniz Ereğli Derneği Başkanı Bahadır Kasap: "Yalan dolu haberde belirtildiği gibi derneğimizin hiçbir borcu yoktur. Yer sahibimiz Av. Hasan Tuzcu, dernek binamızın olduğu yeri 1 yıl önce satın almış ve mesleğini icra etmek için kullanmak istediğini belirtmiştir. Bizler de bu haklı talebine olumlu bakarak; dernek yerimizi geçici olarak başka bir adrese taşıdık. Bu yapılan kumpas, kötü niyetle yapmıştır. Bu iftiradan dolayı Tarkan Adik'in Beşiktaş kulübü disiplin kuruluna sevkini istiyorum." ifadelerini kullandı.

Duhuliye.com