Hepimizde bir yılgınlık,küskünlük sinirlilik hali var. 50 yaşımdayım ben de bile var ki genç arkadaşlarımı düşünemiyorum. Ama şunu bilelim ki transferde bunlar mutlaka olur. Gençler bilmez şimdinin spor yorumcusu İlker Yağcıoğlu 90 lı yıllarda ülkede şimdiye kadar bile görülmeyen, değme dansözleri aratmayan kıvırmalarından birini yapmıştır. Sabah Levent Tenis Kulubünde Beşiktaşlı idareciler ile kahvaltı edip öğleden sonra Dereağzında Fb’ye imza atmıştır.(öğle yemeği de bedava) Benden yana haram olsun o yediği kahvaltı lafını 30 yıldır söylerim. Şeytan lakabı ile bildiğimiz Rıdvan’nın sariların turuncuya kaçanı ile yaptığı anlaşmanın ardından (hatta formalı fotosu var) diğer sarıya imzasını da bilirsiniz herhalde.(O sene lig oynanırken Gs’ye imza atmış Sarıyer – Gs maçında da boş kaleye gol atmamıştır kendisi). Ya da canımızı yakan Süleyman Hurma tüccarının Mehmet Topuz hikayesi de hala gözümüzün önünde. O yüzden gerek Halil gerekse Tadic (ki bu benim hayran olduğum 3-5 isinden biridir güncel piyasada) transfer çalımlarını yemek her zaman olabilecek işler. Bunlara karşılık sen de gücün yettiği ölçüde çalım atmışlığın vardır. Tabi bu güç noktasının altını artık kalın çizgiler ile çizmek lazım çünkü önümüzdeki yıllarda diğer 2 İstanbul takımı ile aramızdaki bu güç (para) farkı daha da açılacak gibi. Hem camialarının içindeki paralı yönetici adayı hem de kulüplerinin varlık tarafı Beşiktaş’ın çok üzerine çıkıyor. Basketbol ve Voleybolda bu fark daha önceden hissedilmeye başlanmış id,i şimdi sanırım artık futbolda da mali olarak bu ikili kopacak gibi.

Yukarıda anlattıklarım gerçekler. Kabul edip önümüze bakalım bakmasına ama geçmişte özellikle çok yakın geçmişte Beşiktaş kulubünde karanlık bazı işlerin olduğunu ciddi ciddi inanıyorum. 92-93 sezonu şampiyonluğunun kaybedilişinde derin işler olduğu söylenirdi sonradan terörist hocanın işi olduğu ortaya çıktı. Tıpkı 96-97 olduğu gibi.Sonra, 2003-04 şampiyonluğu da, o günkü  başkan, rakip başkan, Rizespor, Yahudi menajer, kaleci  gibi bir çok kavramların bir araya gelişi ve etkisi ile gitmiş denir kimileri tarafından kanıtım yok günahları boynuna. Fakaat Beşiktaş da 2020-21 şampiyonluğunun ardından bütün bu yaşadıklarımızdan bağımsız garip şeylerin olduğunu düşünmemek bana göre aptallık olur. O şampiyonluk sonrasını hatırlayın, Ads maçı (3-3) ve sonrasında takımdaki 14 sakat oyuncu ve takip eden maçlardaki hakem hataları. Geçen seneki TFF ilişkilerindeki skandal işler. Kulubün küçük düşürülüşü. Ardından bu sene başlangıcı ile yine TFF başkanının yaptıkları.Yahu koskoca Beşiktaş kulubüne kendisi ve ailesi bir dönem büyük suç şüphesi ile araştırılan adı sanı duyulmamış bir kişi böyle atar yapabilir mi? Şeref beylerin, Baba Hakkı ların Süleyman Seba ların kulubüne? Hadi bu taraf dışarısı.. Ya içerde kaynayan kazanlar? Al buyur gözlerimizin önünde yapılan transferdeki acemilikler. Sadece dış değil iç transferdekiler daha büyük skandal. Allahın Faslısı (Irkçılık yapmıyorum kızgınlık belirtisi) ben gidiyorum diyor ve ikna edemiyorsun. Kimsenin yüzüne bakmadığı Redmond efendinin karısının yerine çocuğunu değil doğurtturmak bir emzirmediğimiz kaldı haftalarca. Bırakın Beşiktaş’ı amatör kulüplerde olmayacak şeyler oluyor ve bendeki kısıtlı akıla saçma sapan bir çok soru geliyor böylece. Beşiktaş kulubünün bazı yetkililerinin ülkedeki bazı güçler ile ters düşmesi midir sorun? Yine yönetim içerisindeki bu güç temsilcilerinin artık kalem oynatamadıkları başkana yardımcı olamadıklarını mı düşünmeliyiz?  Başkan bu işin neresindedir? Beşiktaş kulubü hangi yanlış yada izinsiz yollara sapmıştır? Kimin tavuğuna kış demiştir? Artık önü kapalı mıdır? Bu konu nereye kadar böyle devam ettirilecektir? Beşiktaş’ın karanlık yılları başlamış mıdır?

Eyyy yetkili arkadaşlar, eğer bu yazdığım kimine göre uçuk senaryonun 10 da 1 i doğru ise; boş cengaverlik yapmayın hemen pılıyı pırtıyı toplayın gidin. Ha dolu cengaverliğinizde bu taraftar arkanızda kemik gibi durur o ayrı da sizde o çap yok. Bırakın, üstle de altla da adam gibi, seviyeli ilişkiler kuracak, kulubün kişiliğini koruyacak, randevu istendi mi verilecek insanlar gelsin..