“TFF’nin ‘Yabancı Kuralı’ devam kararıyla ilgili görüşleriniz nedir? Haziran ayında yapılacak olan bir seçim var, bu tür kararların alınması yeni yönetime bırakılması daha iyi olmaz mıydı?”

“Beşiktaş’ın gelecek sezon için takım yapılanmasında transfer önceliği hangi bölgelerde olmalı?”

Cüneyt Kaşeler;

"Benim için önemli olan, alınan kararın ne olursa olsun uzun süreli olması. En azından 5-6 sene bir kararı alıp arkasında durmak gerekiyor. 

Yabancı kuralı ile ilgili olarak şahsi düşüncem; fikrim çok belli, UEFA Kupası ya da Şampiyonlar Ligi’ne katılımda UEFA’nın kıstasları var, bu kıstasları birebir Türkiye’de de uygular ve devam edersiniz. Yeni yeni kurallar uydurmaya gerek yok. Kaç tane ülke yetiştirme, kaç tane kulüp yetiştirme, kaç tane de dışarıdan oyuncu oynatacağın.

Bence bu kurallar önemli ama bizde bunu yapmayacakları ve sürekli değiştirecekleri için en azından bu kuralı 4-5 sene uygulasınlar tarafındayım. Yüzde yüz katılıyorum elbette, gitmesine bir ay kala bu yönetimin kararı alması doğru mu? Değil. Bu işleri o yüzden Kulüpler Birliği alması lazım bu kararı, TFF 1 ve TFF 2 birlikte karar vermeli ama maalesef bunlar yapılmıyor, biliyorsunuz Türkiye’de.

Beşiktaş’ta ise kesinlikle savunmaya takviye yapması gerekiyor, orta sahaya takviye yapması gerekiyor. Orta sahaya Zajc gibi bir ismi alması gerekiyor. Savunmada Saiss’in gitmesi veya kalmasına göre Colley ile ikisinin yanına, Welinton’un da gideceğini düşünürsek o bölgeye bir transfer gerekiyor. Hücumda ise Aboubakar’ı da yedekleyecek ve kanat olarak da Ghezzal tarzı bir oyuncu transferi gerekiyor.

Duhuliye.com