İşte Nevzat Dindar'ın açıklamaları:

Şenol Güneş Türkiye’de hakikaten önemli isimler bir tanesi. Beşiktaş’ta yaşattığı başarılar var, bence ayrılık süreci şık olmamıştı kesinlikle. Baktığın zaman riskli bir tercih mi? Şenol Güneş’in Beşiktaş’a geri dönüp, Beşiktaş’ta başarılı olması mı yoksa başka bir takımı alıp o takımla yola çıkması mı? Aslında Beşiktaş’la tekrar yola çıkmakla, kariyer açısından baktığında risk aıyor Şenol Güneş.

Beşiktaş’ta yaşattıkları var, başarıları var, Beşiktaş taraftarının ona karşı sevgisi var. Şimdi başarısız olma riski var çünkü kendi kurmadığı bir takım ve bu başarısızlığın sorumlusu kendisi olmayacak, yani sadece kadro ile ilişkilendirilemez sadece hocanın tercihleri, performansıyla da açıklanamaz. Bu diğer rakiplerin hazırlıkları, form durumu, ligde bulundukları durum aslında tüm bunları göz önüne aldığımızda büyük bir risk alıyor ama Şenol Güneş de kolay olunmuyor işte.

Bir meydan okuma, Beşiktaş’ta bir heyecan yarattığını düşünüyorum, Beşiktaş şampiyon olur veya olmaz daha erken ama Beşiktaş’ın yeniden büyük takım kimliğine kavuşacağını düşünüyorum. Valerien Ismael’in başında olduğu takım size böyle şampiyon olacak takım havasında değildi ama Şenol Güneş’in kulübe olarak bir kere artısı var dokunuşları mutlaka olacaktır. upa maçını bile bir kere oyuncu kazanma  adresi olarak gördü Muleka’yı belki kazanacak, Dele Alli’ye dokunacak, Redmond daha farklı olacak. Şenol Güneş ile şunu biliriz: Beşiktaş şampiyon olur veya olmaz ama şunun garantisini veririz bu takım çok iyi oynayacak, oyuncular keyif alacaklar oynadıkları futboldan ve Şenol Güneş’in dokunuşu özellikle ofansif kreatif oyuncular için artıdır ama şampiyonluk zor ve bunun sorumlusu da kendi olmayacak.

Duhuliye.com