Tayyip Talha Sanuç'un sözleşmesindeki 1 sezonluk opsiyon maddesini devreye sokan siyah-beyazlılar, genç oyunculardan ise Serkan Emrecan Terzi ile Göktuğ Baytekin'in sözleşmelerini 2026-27 sezonu sonuna kadar, Yakup Arda Kılıç'ın sözleşmesini ise 2027-28 yılına kadar uzattı.

3 SEZONDUR KİRALANIYORDU

Beşiktaş'ın kiralık olarak gönderdiği isimler konusunda da yeni sezonda yeni gelişmeler yaşanacak. Siyah-beyazlıların Kayserispor'a kiraladığı Kartal Kayra Yılmaz da bu isimlerden biri...

Bu sezon Kayserispor'da ligde 25 maça çıkan 23 yaşındaki futbolcu, performansı ile beğeni topluyor. 23 kez 11'de başlayan Kartal Kayra, takımın değişmezlerinden oldu. Kartal Kayra Yılmaz'ın yeni sezonda Beşiktaş'ın kadrosunda olacağı öğrenildi. Beşiktaş'ın son 3 sezonda kiralama yoluna gittiği Kartal Kayra, böylelikle yeni sezonda yuvasına dönmüş olacak.

ROTASYONDA YERİNİ ALACAK

Kartal Kayra Yılmaz, 2020-21 sezonunun devre arası ile 2021-22 ve 2022-23 sezonlarında Ümraniyespor'a kiralanırken bu sezon ise Kayserispor'a geçici olarak transfer olmuştu. 23 yaşındaki oyuncu, yeni sezonda Beşiktaş'ın orta saha rotasyonundaki yerini alacak. 

(Habertürk)