Beşiktaş tek kelime ile 'Güçlü' bir oyun oynadı maçın ilk yarısında. Saiss'in sakatlığına rağmen işin savunma kısmını Emrecan girdikten sonra da hem defans hem de orta saha hattında çok iyi yaptı. Hücumda ise her çeşit pozisyona girdi. Duran toplar özelinde frikik ve kornerlerden etkili oldu. Tayyip Talha'nın ilk golü iptal edildikten sonra kaçan penaltıya rağmen yine genç oyuncu ile de golü bularak iyi oyununu tabelaya da yansıttı. Eğer Redmond ve Dele Alli biraz işin üretkenlik kısmında etkili olsalar farklı bir skor da ortaya çıkabilirdi.

2. yarı modern futbola tepki olarak oynanan bir 15 dakika ile başladı. Redmond ve Dele Alli temposuzluğuna tüm oyuncular eşlik etmeye başlayınca da Valerien Ismael'in N'Koudou ve Ghezzal hamleleri geldi. Ancak oyun kalitesi ya da Beşiktaş'ın hücum iştahında bir farklılık olmadı.

Maç kısır hale geldi

Giresunspor'un da oyuncu kalitesinin düşüklüğü ile üretkenlikten uzak görüntüsü maçı kısır hale getirdi. Sonuçta alınan galibiyet daha çok ilk yarıda oynanan futbolun karşılığı oldu. Önemli ayrıntılardan biri de Saiss sakatlığından sonra hatasız oynayan Beşiktaş savunmasının göbeğinde Tayyip Talha ve Emrecan gibi 2 genç isimden oluşmasıydı. Sonuç olarak gecenin sloganı şu oldu, Beşiktaş'ta moda Tayyip Talha.

Erman ÖZGÜR / Fanatik