Beşiktaş’ta değişen pek bir şey yok şimdilik. Elbette teknik adam değişiminde pozitif yansımalar olur, Fernando Santos’la ilgili şimdiden ahkam kesmek doğru değil, zamana gereksinimi var. Yalnız Santos’un Karagümrük maçı bitiminde futbolcularla üçlü çektirmesi çok hoşuma gitti, bu da takımla bütünleştiğinin en büyük göstergesidir.

Kartal’da gözle görülür bir kıpırdanma var iki haftadır. Kazanma arzuları, mücadeleleri fena değil. Santos’un geçmişte neler yaptığı ortada, ancak gerçekçi olmak gerekir. Özellikle derinliği bulunmayan, futbol kalitesi ortada olan Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’la nasıl yarışacak, doğrusu ben de merak ediyorum. Eee bir de kronikleşmiş şu sakatlık meselesi var. O zincire şimdi de Amir eklendi, sezonu kapadı, olacak iş değil!

Palut gibi objektif olun
Bazı teknik adamlar bir yenilgide yan yollara saparlar, faturayı sağa sola, hatta hakeme keserler. Alıştık bu tip söylemlere! Ancak Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İlhan Palut bu anlamda farkındalık yaratmaya devam ediyor. Palut, “Bu kadar kötü defans yaparsanız, iyi durumda olmasa da Beşiktaş’a karşı bedel ödersiniz” dedi. Noktası, virgülüne aynen katılıyorum hocam. İşte size örnek bir teknik adam.

GÜZEL SÖZLER
“Yaşlanmak büyük bir dağa tırmanmak gibidir. Tırmandıkça gücünüz azalır ama bakışlarınız daha özgür, vizyonunuz daha geniş ve dingin olur.” / GARCIA MARQUES

Bilal MEŞE | Skorer