Peşin peşin yazayım, bu sitenin bu köşesi başkan maşkan tanımaz konu Beşiktaş’ın menfaatleri olunca. Hatta arttırayım, babasını tanımaz bu satırları yazan.

Battal Durusel KARTALDI. Hurşit Baytok KARTALDI. Abdullah İnce KARTALDI. El Amin hala KARTAL… Erman Kunter de öyle… Beşiktaş bir basketbol kulubüdür. Bombalasi bombalisi bom bom bom’dur… Kuş değildir, karga hiç değildir. Kimse kusura bakmasın, Beşiktaş camiasının başkanı geçmişte olduğu gibi yine medyanın önünde yerli yersiz konuşmuştur... Beşiktaş’ın değerlerine hakaret etmiştir. Rahmetlilerinin kemiklerini, bu işe gönül verenlerin burun kemiklerini sızlatmıştır. Sanki basketbolda rakiplerinin biri Avrupa’nın en büyükleri arasında yer alıp bir diğeri de onunla baş etmeye çalışırken kendi kulubünü yerlerde süründüren kendileri değilmiş gibi... Soruyorum Beşiktaş idarecilerine; (artık benim için yönetici değil durumu idare edensiniz baştan sona hepiniz) bu rakipleri yönetenler kuş ise siz nesiniz? Kartal olmadığınız kesin ama sizden karga bile olmaz.  Onca sponsorun önünde (ki kulubün profsyonellerinin eseridir o sponsorlar) kendi ürünününüzü kötüleyecek kadar camia karşıtı bir harekette bulunanları bu tarih affetmeyecektir. Beşiktaş’ın başında olup, onunla kendi hayatlarına değer katanlar; ya kendinize gelin bu kulubü yönetin, ya da çekip gidin. Futbol takımın hava boşluğuna düşmüş, basket takımlarının (kadın, erkek) yeri puan tablosunun sonu, erkek voleybol kapanmış , kadın voleybol birkaç girişimci ile 1. ligi zorluyor, övündüğümüz hentbol orta sıra takımı olmuş sen karga, kuş peşindesin... Ey taraftar bu işin Ahmetcisi, Mehmetcisi, Alicisi, Ayşecisi yok! Kulüp dökülüyor. Başa gelenler icraat yerine caka üretip şikayet ediyor her fırsatta. Beşiktaş uçuruma sürüklenmekte. Tarihinin en basiretsiz, en başarısız, en renksiz yönetimi başta bulunmakta. Kimse unutmadı unutmayacak ki önceki yönetimler taraftarını satarken bu yönetim geçmişini, geleceğini tartışmaya açmıştır, değerlerini hiçe saymaktadır. Beşiktaş camiası buna bir çözüm bulmalı; bir an önce doğruyu, gerçek Beşiktaşlıyı bulmalıdır.

Sevgili Nazım’ın satırlarındaki gibi; BEŞİKTAŞ "benim gönlüm bir kartaldır" diyenlerin kulübü olmalıdır, kendini geçtim başında olduğu camianın değerlerine karga diyenlerin değil…

Bülent Bilirgen / Duhuliye