İçeride dışarıda yenilgiyi unutan Beşiktaş, Milli araya kayıpsız girdi. Evinde Sivasspor’u ağırlayan SiyahBeyazlılar; kolay galibiyet aldı. Kiev maçının yorgunluğuna rağmen, 90 dakika hiç durmayan Kartal, oynadığı futbol ile taraftarını mest etti. Yeni transferlerin uyumu dikkat çekti. Konuk takım ise vasatı aşamayıp, geldiği gibi eli boş döndü.

Hem kesiyor hem atıyor

Beşiktaş’ın forveti durunca, savunması devreye giriyor. Seyircisi önünde maça baskı ile başlayan Kartal, skor üretmekte sıkıntı yaşadı. Muleka-Aboubakar ve Rashica birbirlerine uzak kaldılar. Gedson ile Chamberlain’ın merkezden bindirmeleri de tabelaya yansımadı.

Geriye tek çıkış yolu kaldı; duran top. 25’te Hadziahmetovic’in köşe atışına yükselen Colley, kafa ile golünü attı: 1-0. Savunmayı da toparlayan tecrübeli oyuncu, klasını iki yönde göstermesini bildi.

Öne geçen Güneş’in ekibi farkı artırmak için tempo yaptı. Çok pas yapıp rakibin üstüne gitti. Yorgun olmasına rağmen iyi mücadele etti. 40’ta Aboubakar ortaya bıraktı, Rashica siftah yaptı: 2-0. İki farklı öne geçen Siyah-Beyazlılar maça iyice hakim oldu.

Konuk Sivasspor bu yarıda varlık gösteremedi. İyi niyet ile oynamaya çalıştı, o kadar. İkinci yarı Sivasspor risk alıp, kontra denemeleri yaptı. Ancak forvette kısıtlı yetenekli oyuncuları bireysel davrandı. Güneş’in hamleleri, sahaya olumlu yansıdı. Rebic ve Cenk forvete hız kazandırdı. Birçok pozisyondan skor çıkmadı.

Orhan YILDIRIM / Fanatik