Bakü dönüşü Güneş, takımını uyarmış, skor ne olursa olsan, motivasyon kaybı istemediğinin altını çizmişti. Hocanın bu çıkışı, sahaya yansıdı. İnatla gol kovalayan Kartal, bitime beş dakika kala attığı golle maçı kazanmasını bildi. Kaçan penaltı ve yan direk üç puana engel olmadı. İkinci yarı şans bulan Rebiç, etkili oldu. Karagümrük’ün cılız atakları sürprize yetmedi.

İçi boş futbol

Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yüzde doksanlara dayanan nem iki takımı da olumsuz etkilemiş olmalı. Koca ilk yarıda, futbol adına güzel görüntü yaşanmadı. Her iki takım, sahada kayıpları oynadı. Öyle ki, Avrupa maçında öne çıkan; Salih, Gedson, Onur, Muleka ve Aboubakar bile etkisiz kaldılar. Beşiktaş’ta, yeni transferler: Onana, Amartey ve Rebiç’in maça kulübede başlamaları şaşırttı. Santrforsuz oynayan ev sahibi takım ise, bir puan için, gücü ölçüsünde mücadale etti.

Ne yaptın öyle Aboubakar

İkinci yarının hemen başında Baniya, Aboubakar’ı indirdi. Yıldız oyuncu kazanılan penaltı, atışında, son derece ciddiyetsiz vuruş ile topu kaleciye geri pas gibi teslim etti. Her geçen dakika gol için yüklenen Kartal, önce Onur ardından da Aboubakar ile yan direğe takıldı. Güneş’in hamleleri oyunun ritmini artırdı. Bir türlü çıkmayan gol stres yarattı.

Öp Gedson’un elini!

Maç bitti bitiyor derken, Gedson sahne aldı. Portekizli yıldız, 85’de Onur’un kafa ile indirdiği topu, sert şutla ağlara bıraktı. Bu altın gol ile hayat bulan Kartal, sahaya tamamen hakim oldu. Semih ile farkı artırma şansı yakaladı. Skoru koruyup üç puanı zor da olsa alan Siyah-Beyazlılar; yeni sezonda taraftarını galibiyet ile selamladı. 

Orhan YILDIRIM / Fanatik