Ercan Taner;

Beşiktaş’taki çıkış tamamen Şenol Güneş ile doğru orantılıydı. Beşiktaş’ı bilen, Beşiktaş’taki sistemi artık tamamıyle öğrenmiş, deneyimli taraftarın ne istediğini bilen, bir teknik direktörün gelişiyle ile birlikte ben böyle bir çıkışı bekliyordum. Böyle bir değişiklik ardından Beşiktaş’ın zirveden kopmayacağını biliyorum ama bana göre orta sahaya en iki takviye lazım.

Altan Tanrıkulu;

Galatasaray’da işler iyi gittiği için kazanıyor, Beşiktaş’ta ise kazandığı için işler iyi gidiyordu. Galatasaray ile Beşiktaş’ta işler farklı işliyor. Beşiktaş’ta bir önceki teknik direktörü ve sistemi isteyen Ceyhun Kazancı artık geri planda ve Emre Kocadağ ön plana çıktı.

Şimdi Şenol Güneş’in istediği bir takım yapılanması yapılıyor, Ahmet Nur Çebi daha sessizleşti. Şenol Güneş’in en önemli dokunuşu ise Mert Günok oldu.

Ercan Taner;

Mert Günok’un bu kadar ön plana çıkmasında şu belli oluyor, Beşiktaş takım savunmasında sıkıntıları var.

Çok pozisyon veriliyor, kaleciniz Mert Günok çok iyi olmasa her pozisyon gol ile sonuçlanacak. Benim merak ettiğim bu nereye kadar böyle gidecek?

Altan Tanrıkulu;

Büyük takım refleksi vermen lazım, anında cevap verebilmelisin. Konya deplasmanında nasıl verdin ise Kasımpaşa maçında 2-0 önde iken golü ikinci yarı erken gol yedin ama bir sonrakine imkân vermedin.

Dele Alli büyük tecrübelere sahip, tehlikeli bir oyuncu şu an fizik olarak düşüktü ama son zamanlarda özellikle Kayseri deplasmanı ile birlikte bir kıpırdanma içine girdi. Futbolda bu durumlarda yani biraz kıpırdandığında, bir şeyler yaptığında futbol sana lütufta bulunur. Dele Alli için düzeldi diyemeyiz ama düzelme yolunda diyebiliriz. Dele Alli için kurallar gereği yapacağınız tek şey bu oyuncunun kıpırdanması için mücadele edeceksiniz.