İşte Serkan Korkmaz'ın açıklamaları:

"ŞENOL GÜNEŞ ÇOK İSTEKLİ GELMİŞ"

Şenol Hoca hayat deneyimiyle, futbol deneyimiyle çok önemli bir insan. Onun da kendine has bir tarzı var, kendini ifade etme tarzı var. Uzun süredir uzak kaldı, epeydir takım çalıştırmadı. Bizzat benim de bildiğim teklifler oldu ama çalışmamayı tercih etti. 1,5 yıl hırslanmak için, birikmek için gayet yeterli bir süre. Şenol Hoca belli ki istekli, arzulu gelmiş. Mimiklerinden, yüz ifadesinden anlıyorum. 

"KAZANCI - GÜNEŞ BİRLİKTE ÇALIŞMAZSA ŞAŞIRMAM"

Basın toplantısında en akılda kalan şey Şenol Hoca'nın Ceyhun Kazancı'ya yönelik açıklamalarıydı. Arada inanılmaz bir yaş farkı var. Ceyhun Kazancı 1979 doğumlu, Şenol Hoca'nın evladı yaşında. Bizim kültürümüzde bu denli büyük bir yaş farkında aslında hazmedilebilecek laflar. Bir yandan da bunu yurt dışında okusak, bir kulübün yeni gelen teknik direktörü çalışan sportif direktör için "Ya o da iyi çocuk, CV'si fena değil, artık onu da daha az yoracağız" gibi ifadeler kullansa hiç şık olmamış deriz ama Şenol Hoca Şenol Hoca olduğu için, Ceyhun Kazancı da Ceyhun Kazancı olduğu için, ikisi de bizim kültürümüzü sindirmiş, bizim kültürümüzde yaşayan insanlar oldukları için bu konunun kısa vadede büyük problem olacağını sanmıyorum ama sezon sonundan sonra birlikte olmazlarsa şaşırmam.

"GÜNEŞ'İN ALTERNATİFİ SERGEN YALÇIN'DI"

Bir önceki gelme ihtimali olan dönemde gelse şimdi daha yukarıda bir Beşiktaş olur muydu, bunu hiçbirimiz bilemeyiz ama o günün şartlarında camiada, yönetim kurulu üyeleri ve taraftar dahil Şenol Güneş isminde bir birleşme, bir çoğunluk sağlama yoktu. Fakat Valerien Ismael performansından sonra, Jesus'un da deneyimli bir teknik adam olarak Fenerbahçe'ye verdikleriyle beraber trend deneyimli teknik adama kaydı. Şu anda benim konuştuğum 10 Beşiktaşlıdan 9'u Şenol Hoca'nın gelmesinden gayet hoşnut. Beşiktaş'ta diğer bir alternatif Sergen Yalçın'dı ve ona da "bekle" dendi. Her profesyonel anlaşmada olabileceği gibi Şenol Hoca'da bir sıkıntı çıkarsa diye Sergen Hoca ikinci tercih olarak bekledi. Benim bildiğim kadarıyla, Şenol Hoca hiçbir zaman rakam konuşmadım diyecektir, yönetim aramızda rakam konuşulmadı diyecektir ama Şenol Hoca, istediğinden bir hayli az bir paraya Beşiktaş'la imzaladı. Çünkü anladığım kadarıyla "Hocam sen olmazsan diğer hocamız olacak" konusu masaya kondu. O hoca da Sergen Yalçın'dı.

Duhuliye.com