Beşiktaş, Alanyaspor karşısında 5'te 5 yaparak hem taraftar ve camiasına hem de ligin üst sıralarına dair çok önemli bir mesaj verdi; "bu yarısta ben varım"

Bu mesajı verirken uzun zamandır oyun olarak sahaya gelecek adına güzel işler yaptı, Dele Alli uzun zaman sonrasında futbolcu kimliğine dair izler sundu ( taraftarın, teknik heyetin kendine desteği ayrı bir değerdir, bu izleri sunarken şu izlenimide verdi Dele Alli bu maça çıkarken geldiği andan itibaren kendisinden beklenen seviye ve baskı en az seviyede idi ve bu baskıdan kurtulan Dele Alli sahada kendini bulma, Besiktaş'a gelme sebebinin gerçekten farkına varmıs gibiydi ve önce kendi geçmişini inkar etmeden, ilerisi için bir şeyler yapmam gerekiyor fikrinde idi ve tüm bunlar çok yeterli olmasa da sahaya yansıdı).

Beşiktaş'ta Weghorst sonrası tekrar forma giyen Aboubakar, oyun özelliğiyle önemli işler yaptı ve bu takıma Ghezzal'in dönmesi, sol kanat bölgesine  yapılacak bir transferle sahaya daha da farklı futbol konulacağının işaretini verdi.

Her zaman beklentiler içinde olduğumuz Muleka sahada bir şeyler yapmaya çalısıyor ama onunla ilgilide adı konulmamıs bir sıkıntı var teknik heyet buna da çare bulacaktır çünkü şampiyonluk yolunda her futbolcunun üst performansına ihtiyaç var.

Beşiktas'ta Necip sonrasında her bölgede elinden gelenin en iyisini yapmak için çaba gösteren bir isim var o da Tayfur. 

Tayfur birçok futbolcuya performans, istek ve arzu adına sessiz, sedasız işini yaparak örnek oluyor.

Şenol Günes gelişiyle birlikte kendine gelen, kaptanlık pazubandını takarak vites arttıran Cenk Tosun böyle giderse hem Beşiktaş'ta hem de milli takımda önemli faktör olur.

Besiktaş'ta takdiri hak eden bir diğer isim ise Mert Günok. Mert Günok, Alanyaspor karsısında en az iki golü engelleyerek kalecilik hikâyesine farklı şeyler yazıyor. Milli takımlar heyeti artık kale için Mert Günok'u birinci sıraya rahatlıkla ismini yazabilir.

Beşiktaş adına Saiss, Rosier ve Redmond gibi eksiklerin olmasına rağmen sahadaki performans, oyun sistemi önemlidir bu takıma kanat oyuncusu ile birlikte saha içinde her alanda mücadele edecek bir 6 numara transferinede ihtiyaç var.

Bu transfer dönemi Beşiktaş adına önemlidir iyi değerlendirilmelidir ve takımın yakaladığı ne seri, taraftarın inancı yönetimi bu işler için hızlandıracak gerçeklerdir.

Bir sözde taraftara, uzun zaman sonra tribündeki varlığını bu kadar erken gösteren taraftarı açıkcası özlemisiz özellikle VAR'dan dönen penaltı olayındaki tepkisi, tavrı önemlidir, kimsenin Beşiktaş'ın hakkını yemesine izin vermeyiz adına çok ama çok önemlidir.

Besiktaş, teknik heyet değişikligiyle birlikte içine girdiği geciş sürecinde sancılar yaşadı ama bu geçis sürecini ligde üst üstte beş galibiyetle, yeri geldiğinde kötü oyunla bile kazanmasını bildi. Bu galibiyetleri taçlandıran bir gerçektir.

Bundan sonrası için teknik heyet elindeki gerçeklerle, en az hata payıyla yoluna devam ederse sağlanan birliktelikle beraber Besiktaş'ın önü açık.

Sezon sonunda kim şampiyon olur bekleyip görecegiz ama Beşiktaş Avrupa için verdiği araya son verecek gibi...

Ligdeki bekleyen maçlar kazanıldığında Besiktaş varlığı şimdiye kadar şampiyon olmuş havasına giren diğer takımları rahatsız edecektir ki bu da hoş bir gerçektir ve Besiktaşlıları memnun etmektedir.

Şimdi sıra yönetimde eksik bölgelere takviye yapmak onların asli görevidir, dileriz bu görevi layıkıyla yerine getirirler ve umut devam eder.

Mehmet Eyüp YARDIMCI / Fotospor