Haftanın maçında kazanan Galatasaray oldu. Beşiktaş, kendi kalesine attığı golü çıkaramadı. Santos’un ekibi özellikle ikinci yarıda etkili oynadı. Maçı alabilecek pozisyonlar bulsa da puan almasına yetecek skor üretemedi. Colley’in atılması ikinci darbe oldu! Okan Buruk’un ekibi temkinli oynayıp, zor da olsa ‘ikram’ gol ile kazanmasını bildi.

Ne yaptın Musrati?

Beşiktaş derbiye yenik başladı! Maçın başında korner atışından gelene topu; Al Musrati kafa ile kendi kalesine gönderdi: 0-1. Kartal’ın en pahalı ismi, bu moral bozukluğu ile motivasyon kaybetti. Sürekli tecrübesi ile örtüşmeyen hatalar yaptı. Genç Semih sıkı markajda kaldı. Muçi’nin bireysel çıkışları yetersiz kaldı. Rashica’nın bindirmeleri skora yansımadan bitti. Bu futbolcunun köşe atışından gönderdiği top üst direkte patladı! Cenk, uygun pozisyonda geç hamle yaptı. Konuk Galatasaray, daha kontrollü oynadı. İkram golle öne geçmenin avantajını iyi kullandı. Barış ve Kerem Aktürkoğlu kanatlarda vasatı aşamadı. Icardi, istediği topları alamadı. Torreira’nın orta alandaki etkinliği yine öne çıktı.

Santos gemileri yaktı

Savunma ağırlıklı oyunu ile eleştirilen Portekizli hoca, ikinci yarı hücum oynattı. Önce Masuaku, ardından da Ghezzal’ın vuruşlarında Muslera geçit vermedi. Santos aynı anda Aboubakar ve Muleka hamlesi yaptı. En azından bir puan için yüklenen Kartal, baskı kurdu. Okan Buruk, maça müdahale yapmadı. Aynı kadro ile skoru ve oyunu tutma yolunu tercih etti. Ekibinin yorulup oyundan düşmesine rağmen, ilk hamlesini son bölümde yapmayı tercih etti. Colley’in gereksiz yere gördüğü kırmızı kart dengeleri bozdu. Kartal, tam gol attı atacak derken, bir eksik kalınca oyundan düştü.

Orhan Yıldırım | Fanatik