İşte ikilinin açıklamaları:

Fatih Doğan;

Derbinin favorisi Galatasaray, niye Galatasaray? Bir kere kendi saha ve seyircisi önünde oynuyor, ikincisi oranın psikolojisini çok iyi kullanıyor.

Kendi sahasında oynamak her zaman avantajdır. Galatasaray'ın oyun olarak yaşadığı bir takım sıkıntıların, eksikliklerinin illa bu derbide de yaşanacağı söylenemez çünkü biliriz ki, derbi maçlarında büyük oyuncular sahneye çıkar, performans sergiler. Galatasaray’da bu büyük oyuncular var, onlar kendilerini hazırlarlar.  Fakat Galatasaray’da mevkisel sıkıntılar var.


Emre Bol;

Okan Buruk ile ilgili herkes şunu söylüyor, işte Fenerbahçe’nin başında Jesus var kurt hoca, işte Beşiktaş Şenol Güneş’i getirdi kurt hoca, Okan Buruk orada biraz kuzu mu kaldı acaba? Böyle bir düşünce hasıl oldu. Yerine yakıştırmalar yapılıyor, hatta zaman zaman Fatih hocanın ismi gelir mi gider mi diye geçiyor. O da gelsin, iyice kurtlar vadisi olsun diyenler bile var.

Bir kere Galatasaray yönetiminin yapması gereken Okan Buruk’un kafasını temizleyip, rahatlatmak. Şu an diken üzerindeki bir Okan Buruk’un Galatasaray’a pek faydası olmaz. Kendi evinde gelip Beşiktaş’a kaybedersen son maçında Başakşehir, Dünya Kupası arasına kendini atamazsın…

Ben bu maçın güzel bir beraberlik maçı olduğunu düşünüyorum.