Güneş, hafta boyunca oyuncularını uyardı: ‘Rakibi hafife alıp, Kiev maçına odaklanmayın...’ Kartal maçın başında öne geçti. Futbolcular hocanın uyarılarının tam tersini yapmaya başladı. ‘Maçı aldık’ moduna geçildi. İlk yarı fark kaçtı. İkinci devre yaşanan motivasyon kaybı, sıkıntı yarattı. Yeni transferlerin hamle olarak kullanılması skora yansımadı. Son dakikada tartışmalı VAR penaltısı ile 2 puan uçup gitti.

Fırsat tepici

Beşiktaş taraftarı önünde maça fırtına gibi girdi. Önce Masuaku üst direğe takıldı. Ardından Colley kafa ile ağları havalandırdı. 12’de öne geçen Kartal’dan beklenti; farka gidip, maçı ilk yarıda bitirmekti. Ancak evdeki hesap, çarşıya uymadı. Gedson, Muleka, Aboubakar gol kaçırma yarışına girmiş gibiydiler. Bu da yetmezmiş gibi, geri pas öne çıktı. Amir başta olmak üzere, topu ayağına alan, geriye döndü. Sadece Gedson’un dikey oyunu skorun artmasına yetmedi. Pendikspor, bu yarıda varlık gösteremedi.

Şok baskın

İkinci yarı, konuk ekip, savunmasını öne çıkardı. Ya hep, ya hiç dercesine Beşiktaş’ın üstüne geldi. Kartal bunu fırsata çevirme şansı buldu. Aboubakar, boş durumda topu kalecinin üstüne vurdu. Tehlike çanlarını gören kenar yönetim, hamle yaptı. Chamberlain ve Rashica’yı sahaya sürdü. Yetmedi, devamında Rebic oyuna girdi. Pendikspor yorulup oyundan düşmeye başladı. Siyah-Beyazlılar son bölümlerde baskıyı iyice artırdı. Kaçan goller saç baş yoldurttu! Yeni transferler tam hazır görüntüsü vermedi. Maç bitti derken, Masuaku’nun pozisyona ‘VAR’ uyarısı ile penaltıya dönüştü. Çok tartışmalı karar sinirleri gerdi. Romero penaltıdan skoru belirledi: 1-1.

Orhan YILDIRIM / Fanatik

Haber1903 Youtube kanalına abone olmak için tıklayın