Beşiktaş maçının bitmesinin ardından,Twitter'da Ekrem Alpay ismiyle tanınan Beşiktaş taraftarı, Sivasspor maçı esnasında Asbaşkan Emre Kocadağ ve kulüp yetkilisi tarafından darp edildiğini yazdı.

Kullanıcının küfürlü paylaşımlarının olduğu belirtilirken yaşananlar her anlamda şaşkınlık yarattı. Küfürlü tweetlerle ilgili yargı yolu açıkken kulüp yetkililerinin darp yoluna başvurması diğer taraftarların da tepkisini çekti. Sosyal medyada Beşiktaş taraftarının attığı hakaret içeren paylaşımda eleştirildi.

Bu olaylar üzerine, Kulüp çevresinden aldığımız bilgi; Ekrem kullanıcı adıyla paylaşım yapan Beşiktaş taraftarı, dün maçı tribünden izliyordu, maç esnasında attığı maç görüntüsü, stat güvenlik kameraları sayesinde yerinin tespit edilmesine sebep oldu. Başkan Çebi'nin koruması ve Emre Kocadağ'a yakın kişiler oturduğu yerden, ''Başkan seninle locasında görüşmek istiyor'' diyerek taraftarı götürürken darp etmeye başladılar.

Buna benzer taraftarın dayak yeme olayları, Yıldırım Demirören döneminde başlamıştı, İstanbul'da oynanan kimliği bir türlü belirlenemeyen bir gurup, kapalı tribüne girerek taraftarı dövmüştü. Bu olayı Demirören'in kapalı tribünden kendisine yapılan tepkilere karşılık yaptırdığı konuşulmuş, ancak hiçbir zaman ispat edilememişti.

Daha sonra Demirören'i Fikret Orman takip etti, Genel Kurul'da bir kongre üyesini yine ''Başkan seninle görüşmek istiyor'' denilip, kulise çağırarak darp etmişlerdi.Dün yaşanan olaydan sonra bu Modaya Ahmet Nur Çebi'nin de uyduğu konuşuluyor. Ancak bu tip olaylara soyunan hiçbir Başkan'ın sonu istediği gibi bitmedi.

Sosyal medyada aklıselim Beşiktaş'lılar, Kimsenin kimseye hakaret, küfür edemeyeceğini, Hele Beşiktaş Başkanına hiç edilmeyeceğini, Beşiktaş Başkanının da bu tip olayların çözümünü Türk Yargısı önünde araması gerektiğini, Başkan dahi olsa Tribünde herkes kendi yargısını dağıtmaya kalkarsa can güvenliğinin kalmayacağını konuşuyor..

Duhuliye.com