Weghorst'a övgüde bulunuyormuş gibi bir izlenim yarattığı konuşmasında Kınalı, Hollandalı golcünün özel yaşamı, ailesi ve ülkesi hakkında skandal sözler sarf etti.

Kınalı açıklamasında,

"Benim için Weghorst'u kıymetli kılan böyle zengin bir ailenin çocuğuyken bir oyuna bu kadar aşkla bağlı olmak ve kariyer, karakter koymak. O kısmı benim için çok değerli, isterse sezonu 2 golle kapatsın. Ailesinin o kadar parayı nasıl kazandığı sorusunun cevabını da ekonomistlere, analistlere, anti-emperyalistlere bırakmak lazım. Bir ailenin o kadar parası olur mu? 1400 tane benzin istasyonları var. Hollanda'nın nasıl bir sömürgeci, emperyalist ülke olduğunu bugünün kuşakları bilmeyebilir. Hollanda, denizciliği sayesinde Afrika'da, Güney Amerika'da, dünyanın çeşitli coğrafyalarında hala da sömürgeye sahip. Güney Afrika'da yaptıklarını insanlar bir okusa Hollanda'dan soğurlar. Weghorst'un öyle bir ailesi olmasına rağmen ortaya böyle bir karakter koyması tırnak içerisinde kendi ailesini reddiyedir. O yüzden benim için kıymetli Weghorst." ifadelerini kullandı.

Kınalı'nın bu açıklamaları Beşiktaşlıların büyük tepkisini çekti. Weghorst'un ailesi ve ülkesi için ağır ifadeler kullanan Kınalı'nın özür dilemesini bekleyen Beşiktaş taraftarı, A Spor ve Selahattin Kınalı'yı eleştiri ve yorum yağmuruna tuttu.

Kanal yönetiminin ve Kınalı'nın konuyla ilgili göstereceği tavır merakla bekleniyor.

Duhuliye.com