Fanatik muhabiri Orhan Yıldırım'ın yazısı

Kendisine ligden daha yakın olan kupaya dramatik şekilde veda eden Beşiktaş, kritik maça çıkıyor. Ligin flaş takımı Kayserispor evinde etkili oynuyor. Weghorst’un boşluğunu Aboubakar ile dolduran Kartal’da Cenk’in problemini atlatması moral oldu. Artık nefesler tutuldu. Zorlu deplasmandan alınacak üç puan eldeki tek hedef olan şampiyonluğa giden yolda bir adım daha atmak demek. Şenol hoca da İsmael gibi bir türlü iskelet kadroyu kuramadı. Her maça farklı 11 ile çıkıyor. Dama taşları gibi oyuncuların yerlerini değiştiriyor. İlerleyen dakikalar içinde doğru yola girer gibi oluyor. Bu kez yaptığı hamleler ile şaşırtıyor. Atiba ve Necip takıntısı sürüyor. Dele Alli’nin yüzüne bakmıyor. Saiss gibi klas stoperi ön liberoda oynatıyor. Formsuzlar sahada, daha iyi olanları kenarda bırakıyor.

İdeal kadro ve ideal zamanlama...

Bugün oynanacak olan maç, bu tür hataları affetmez. Gidildiği gibi eli boş geri dönülür. İşte bunun için hocanın macera aramaması kaçınılmaz. İdeal kadroyu sahaya sürüp iyi zamanlama ile kenar hamleleri yapar ise zirve takibini sürdürür. Aksini kimse aklından dahi geçirmek istemiyor.

Kanatların etkisinde...

Beşiktaş’ın kalesinde sorun yok. Savunması kademe hataları yapıyor. Yine de toparlanma sürecinde. Orta alanda Gedson, iki üç kişilik oynuyor. Merkez orta sahadaki yaratıcı oyuncu eksikliği yine de öne çıkıyor. Asıl konu ise kanatlar. Ghezzal’ın yokluğu büyük kayıp. Redmond, aynı alanda değil. N’Koudou istikrarsız. Muleka vasat. Kanatlar böyle olunca, santrfor Benzema olsa ne yapacak. İşte bu noktada Güneş’in çözüm bulması bekleniyor. Zira yönetim, takıma takviye konusunda her türlü fedakârlığı yapmaya hazır durumda.

Orhan YILDIRIM / Fanatik