Güzel bir bahar akşamı, Beşiktaş Trabzonspor ardından yürüyerekte kazanabilirim mantığıyla çıktığı Ümraniyespor karşısında çokta kendini zorlamadan maçı 2-0 kazanarak önemli derbi öncesinde moralini yüksek tutarken acaba Sivasspor karşısında farklı mağlup olan Trabzonspor'a karşı yaptığı hatanın üzüntüsünü başta teknik yönetim olarak düsünmüşmüdür? 

Köprüden önce son çıkışı kaçırmış Ümraniyespor maçta çokta varlık gösteremediler, yakaladıkları iki pozisyonun ilkinde dakikalar 14'ü gösterdiğinde, o pozisyonda topa nasıl vurulmaması gerekiyorsa öyle vurunca Ümraniyesporlu futbolcu geriye sadece son haftaların en formda ismi Mert'in kalitesini göstermeside kaldı ki o da gerekeni yaptı.

Son haftalardaki yükselen kalitesini gösterme fırsatı yakalayan diğer isimde Redmond oldu ve Cenk'in pasında sakinliğini koruyarak Ümraniyesporlu futbolculara nasıl topa vurulması gerekeni ders niteliğinde gösterdi.

Maçın ilk yarısında çok öne çıkmayan Beşiktas, maçta skor olarak öne geçince rakibinin etkisizliğiyle birlikte oyuna hakim oldu. 

Bu hakimiyet maç başında çok sahnede yer almayan Aboubakar'ın sahip olduğu top ile birlikte adeta slalom yaparak girdiği Ümraniyespor ceza sahasında çok net vuruşla takımını 2-0 öne geçirdi maç Beşiktaş adına bitti.

Beşiktaş, önümüzdeki haftasonu oynayacağı Galatasaray derbisi öncesinde hem üç puan hemde moral kazandı.

Son haftaların etkin, şampiyonluğun önemli takımı Galatasaray karsısında ne yapacak bilinmez. Derbi macları sonucu tahmin edilmeyen maclardır ki Beşiktaş Galatasaray derbisi öncesi oynadığı iki derbi maçında Fenerbahçe ve Trabzonspor maçında bunu oyun ve sonuç olarak kanıtladı, bakalım Galatasaray karşısında durum ne olacak? Buna karar verecek olan maça nasıl bir konsantrasyonla hazırlanacağı belli olmayan Şenol Güneş ve talebeleri olacak, bize ise kalan beklemek...