Hasan Arat'ın konuşması;

Divan hafızadır. Tarihtir. Divan bir kitle ve marifet makamıdır. Divan Beşiktaş'a ve dünyaya en akılcı enkami seviyeden bakar vicdanıdır. Bugün burada birçok yeni divan mevsimi mazbata aldık. Ve bu kurulun üyesi olacak. Hayırlı olsun. Hoş geldiniz.

Her Beşiktaşlı takımına olan gönül bağlı divana gelmek ister Doğum günün kutlu olsun. Bugün ne mutlu ki bizler buradayız. Buraya zaman içinde başı dik alnı açık, huzur içinde olabilenler gelebilir. 

 Şirketlerimizin ve derneğimizin konsolode parti olması, açılan davaları, faaliyet raporlarında inceledikten sonra mali ve yeterli genel kurulda konuşacağız. Biraz önce sayın ikinci başkanımız davalarla ilgili konuştu. Fulya davasını artık unutalım dedi. Fulya davası vicdandır. Besiktas Fulya davasını Hiçbir şekilde unutmayacak.

Denetim kurulu altı nokta iki milyar borç açıklıyor. CEO'muz 5.7 olabilir diyor. Böyle bir şey olabilir mi ya? Size göre değerlendirme olabilir mi? KPMG raporuna inanan yönetimimiz denetim kuruluna mı inanmiyor yani? Denetim kuruluna inanacaksınız.  Dernek kurullarının doğru ve bağımsız çalıştırılması konusunda herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Kurullara olan inancımız tamdır 

Geleceğe doğru büyük adımlar atmak durumundayız. Dünya değişiyor. Toplum değişiyor. Spor değişiyor, rekabet değişiyor. Gençlerimizin hayalleri ve beklentileri var. Onlara karşı sorumluluklarımız var. Camiamızın hedefleri var. Beşiktaş'tan bir çıkış arıyorsa o Beşiktaş sahipsiz değildir. Beşiktaş'ın öz evlatları her zaman buradadır.

Bugün yine buradan camiama sesleniyorum. Önümüzdeki yol var. Geleceğe dair umutların camiamızın hayırlı gençlerimizin heyecanına ve Beşiktaş'ın büyük emeklerine yanına alıyoruz. Yol ne kadar uzun ve zor olursa olsun ben buradayım.