Montella, EURO 2024 yolunu 2 doğruyla getirdi. İlki; kendi takımında sürekli oynayan formda oyuncuları tercih etmesiydi. İkincisi ise oynadığı takıma göre değil performansa göre yaptığı bu tercihlerle kimsenin forma garantisi olmadığının altını çizerek, adalet duygusunu hem takıma hem de ülkeye yaymasıydı.

"ANCAK MONTELLA'YA BİR ŞEYLER OLDU"

Ben başta olmak üzere herkes İsmail'in 6 numarada oynatılması, Abdülkerim Bardakcı'nın çağrılması, Yusuf Sarı hatta Samet Akaydın gibi güncel formu yüksek oyuncuların 11'e dahil edilmesi ile gelen başarıyı canı gönülden alkışladık. Ancak Montella'ya bir şeyler oldu. Kendi doğrularına sırt dönmeye, Kuntz döneminin hastalıklarını yaşamaya başladı.

"BİRÇOK YANLIŞLA MİLLİ TAKIM'I YENİDEN TARTIŞMAYA AÇTI"

Ben bu dönemi Lale Devri psikolojisi olarak değerlendiriyorum. Semih Kılıçsoy kararı başta olmak üzere birçok yanlışla Milli Takım'ı yeniden tartışmaya açtı. Montella'nın zafer sarhoşluğundan uyanıp kendi doğrularına dönmesi lazım. Macaristan karşısındaki vasat futbolu ve yanlış tercihlerine tokadı Avusturya vurdu. Bu tokat Montella'yı ve Milli Takım'ı kendine getirmelidir.

Fatih Doğan | Sabah