Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın aldığı olumsuz sonuçların ardından teknik direktör Stefan Kuntz ile yollar ayrılmıştı. Alman çalıştırıcı kaleme aldığı köşe yazısında, yerine getirilen Vincenzo Montella'dan "Halefim" diye bahsetti.

Başarıda kendine pay çıkardı

Stefan Kuntz, köşe yazısının bir bölümünde Vincenzo Montella ve Milli Takımın başarısından şu sözlerle bahsediyor: "Başarıyla başlayan yolun da başarıyla tamamlanmasından son derece mutluyum. Halefim çok az bir değişiklik yaptı.”

Kuntz'un Milli Takım serüveni

Türkiye'nin başında 20 maça çıkan Stefan Kuntz, 12 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 mağlubiyet aldı. Bu maçlarda özellikle Ermenistan ile Avrupa Şamipiyonası yolunda berabere kalınması, Kuntz'a karşı eleştirilerin artmasına yol açmıştı.

Montella ile beyaz sayfa

A Milli Takım'da Stefan Kuntz ile yollar ayrıldıktan sonra takımın başına İtalyan teknik adam Vincenzo Montella getirildi. Bir dönem Adana Demirspor'u da çalıştıran Montella, Türkiye ile 2024 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Hırvatistan ve Letonya maçlarından galibiyetle ayrılmayı başardı.
Türkiye bu sonuçların ardından Avrupa Şampiyonası'na katılmayı garantiledi.

Stefan Kuntz'un teknik direktörlük kariyeri

Futbolculuk döneminde Beşiktaş forması da giyen Stefan Kuntz, emekliliğinin ardından Almanya alt lig takımlarında yöneticilik yaptı. İlk teknik direktörlük deneyimini Almanya U21 takımında yaşayan Kuntz, 53 maçta 2.28 puan ortalaması tutturdu.

61 yaşındaki teknik adam Almanya ile iki defa U21 Avrupa Şampiyonluğu da yaşadı.

Kaynak: Ajansspor