A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un ekibinde yer alan Michael Rechner, görevinden ayrıldı.

TFF'den açıklama geldi

TFF'den yapılan açıklamada, Rechner'in Bayern Münih'le anlaştığı için görevine devam etmeyeceği belirtilerek, "A Milli Takımımızın teknik heyetinde yaklaşık 1,5 yıldır kaleci antrenörü olarak çalışmakta olan Michael Rechner'in Almanya'nın Bayern Münih kulübünde kısa süre önce başladığı yeni görevi nedeniyle, bundan böyle Türkiye Futbol Federasyonu'ndaki mesaisine devam edemeyeceğini üzülerek belirtmek isteriz." ifadelerine yer verildi.

"Rechner'e içtenlikle teşekkür ederiz"

Rechner'e çalışmalarından dolayı teşekkür edilirken, "A Milli Takımımız için yapmış olduğu özverili çalışmalarından dolayı Rechner'e içtenlikle teşekkür eder, kariyerindeki başarılarının devamını dileriz." ifadeleri kullanıldı.

"Rechner'in yerine Emrah Karakovan"

A Milli Takım'da Rechner'in yerine Emrah Karakovan'ın getirildiği belirtilirken şu ifadeler yer aldı:

"Rechner'in görevini, mart ayı kampından başlayarak kendisiyle daha önce de A Milli Takım'da çalışmış olan Emrah Karakovan üstlenecektir."

Emrah Karakovan'ın kariyeri

Daha önce Şenol Güneş'in ekibinde yer alan Emrah Karakovan, kaleci antrenörlüğüne ilk başta Galatasaray'ın altyapı kulübünde 2012 yılında başladı. Sonrasında 2016 senesinde Türkiye U-21 kaleci antrenörlüğü görevinde bulunan Emrah Karakovan, 2019 yılında A Milli takım kaleci antrenörlüğü görevine geldi.

Kaynak: Ajansspor