Nihat Kahveci yaptığı değerlendirmede;

Kalede Ersin’de oynamıyor, keşke net bir açıklama yapsalar, rekabetten dolayı oynamıyor diye biliyoruz. 

Rekabet her mevkiide var. Sen 10 kişiyle neredeyse aynı kadroyla çıkıyorsun mecburiyetler dışında. Ersin sadece rekabete giriyor. Ersin olur, golü yer ona bir şey demem ama doğruyu yapmak önemli. Burada üç kupa alınmış, kupa alındığında kalede Ersin. Ben bu maçlarda da oynamasını beklerim.

Rekabetten dolayı oynamıyor dersen pek inandırıcı gelmiyor bana son senesi imzalamıyor, bir teklif veriyoruz kabul etmiyor deyin, bizde burada diyelim ki; Ersin, sen de Beşiktaş’ın çocuğusun yani imzala, orta yolu bul diyelim ama bize onuda dedirtmiyorlar ve sonucu ne? 2 maç 3 tane gol yiyiyorsun, 2 tane golde bence Emre’nin çıkarabilecek pozisyonlar.

Kurallar biliyorsun, bir Beşiktaş’a uygulanıyor.

Nasıl kamu vicdanı dedik Josef’e vermesen ne olur daha çok kazanırsın. Josef’e de verdiler 1 maç ceza. Yani enteresan. Bu arada Josef üzerinden Beşiktaş camiasının birliği, bütünlüğü inanılmaz tribünde onun maskeleri. Düşün yanında Dele Alli var, maskesini takıyor selfi çekiyorlar.

Beşiktaş maçına gelen hakemler, bir hafta özel hazırlansın çabuk kuvvet, çabukluk depar, 40 metre koşacak şekilde hazırlansınlar bu takım böyle oynuyor. Premier lig temposu oynuyor. 

Hakemler futbolu bilmiyorlar, tempoya da yetişemiyorlar. O yüzden de çoğu pozisyonu kaçırıyorlar. Valerien İsmael bir önceki pozisyondaki fauldan dolayı zaten kızgın, gözünün önünde de böyle ortada hani faul verse vermezede olur pozisyonunu görünce delirdi Valerien orada…

Hakemlerden kimse memnun değil. Kazanan da memnun değil, kaybeden de…