Tümer Metin yaptığı değerlendirmede;

Lider gittiği Ankara’dan lider dönüyor Beşiktaş.

Değerlendirmeyi şöyle yapmak sanırım uygun olacak. Beşiktaş’ın bir deplasmandaki oyun gücünü, oyununu konuşmak lazım iç saha ile deplasman arasındaki farkı bir görmek lazım demiştik. Bugün zorluk derecesi yüksek bir maç, zeminde çok futbol oynamaya müsait bir zemin değildi.

Ankara’da uzun bir zaman sonra kötü bir zemin gördüğümüzü söylemeliyiz. Biraz oyunu etkiledi.

Karşılaştırmayı şurdan yapıyorum, iç saha oyunu ile dış saha oyunu arasında bir farklılık olacakmıydı? 11’de bir değişiklik yok,  geçen hafta başladığı 11 ile başladı Valerien İsmael ve acaba aynı coşkuyu geçen haftaki ilk kırkbeş dakikadaki aynı coşku. Acaba aynı oyun gücü ve organizasyon olarak Beşiktaş maça öyle başlayabilecek miydi? Beklentide o doğrultuda idi lakin öyle olmadı Ankaragücü zor oyunu bozar diye bir tabir vardır futbolda işte koşan, mücadele eden, stoper yanında koşar topu taca vurur, görevini yapmıştır, başarılıdır yani sen oynamak, hükmetmek, organizasyonun içinde olmak zorundasındır.

O yüzden kolay değildir oynamak. Ankaragücü kendi istediği oyunu başlangıcı kendi istediği gibi oldu. Beşiktaş’ıda aldı içine ve o dakikalar size şöyle bir ifade de bulundum; çok zor Anakaragücü’nün gol bulması ancak çok bariz hatalar olursa Ankaragücü gol bulabilir. Beşiktaş’ta bu içine çekilmiş oyunda Ankaragücü’nün istediği oyunda acaba kendi oyununu hatırlayıp bir reaksiyon verecek mi? Yani golü yapabilecekmi diye düşünüyordum. O an Ankaragücü’nün golü geldi. İlk gol çok organizasyon yalnız golden önceki paslaşmalar, atağa çıkış Ankaragücü adına Tolga’nında akşamın en iyilerinden biri olduğunu söylememiz lazım.

İki golde de Rosier evde yok.

İlk golde Necip adamı kaçırmış olabilir ama arkada Rosier yok, ikinci golde de anlamsız bir şekilde bıraktı..

Oyuna çok çabuk döndü Beşiktaş, oyun gücünü dört haftaya göre nadir gördük bu akşama dair ama kaliteli ayaklarıyla kazandı…