Günayer'in sözlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

Şu an için ligin asist kralı olması insanları  o tercihe itiyor olabilir. Ama yaşı itibariyle, oyun formasyonu itibariyle olmaması gerek gibi bir açıklama yapmam çok da yersiz olmaz  

Bir de biliyorsunuz; transfer açlığı var. Yani bir oyuncu; kim olursa olsun herkes gelsin istiyor. Caner Erkin'i de birçok insan gelsin gelsin gelsin diyor. Ama işin gerçeğine baktığımızda; Masuaku niye eleştiriliyor? Savunmada çok ciddi hatalar yaptığı yönünde eleştiriler var. Mesela pas hataları yapıyor, onu yapıyor, bunu yapıyor. Ama mesela Caner Erkin'in savunma konusu artık bambaşka bir boyuta geçmiş durumda...  Yani arka tarafı tamamen bırakmış vaziyette . Bir de kimse şunu da sorgulamıyor. Ligin asist kralı neden sezon ortasında serbest kalıyor? 

Sonuç itibariyle Karagümrük gibi bir Süper Lig takımı,  ligin en çok asist yapan oyuncusunu gözü kapalı bir şekilde gönderiyorsa bunda zaten problem vardır. Caner'in savunmasında çok ciddi problemler olduğunu biliyoruz. Yaşı artık ilerlemiş vaziyette. Ayrıca Caner iletişimi biraz zor bir oyuncu. 

Fenerbahçe ve Galatasaray oyuncu kalitesini çok yukarı taşımış vaziyette. O yüzden de Beşiktaş'ın artık Caner Erkin'lerle Gökhan Gönül'lerle, onlarla bunlarla falan olacak iş değil yani.  Daha iyi oyuncular alması lazım. İyi isimlerle yola devam etmesi lazım. Caner kötü oyuncu demiyorum. Bu arada, eskiden de, yani bu adamın en prime zamanında da savunması sorunluydu. Ofsaytı, kademede problem yaratırdı. Arkaya çok fazla koşamazdı. 

Çok iyi bir sol ayağı var. Çok muhteşem ortalar yapıyor. Çok iyi asistler yapıyor. Tabi ki insanların kafasında ''Weghorst var kardeşim, gelsin orta yapsın'' var. Bu denebilir ama evet gelir ve çok büyük katkı sağlar mı? Çok emin değilim. O yüzden hoca da öyle bir durum olmadığını ifade etti. Ama şunu da söyleyeyim. Beşiktaş sol bek arıyor... Masuaku gidecek gibi gözüküyor. Kesin değil. Kampta çok iyi oynarsa kalabilir. Ama Masuaku gitti, Beşiktaş istediği sol beki bulamadı diyelim...  Caner Erkin gelirse şaşırmam