Katar'ın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası'nı, normal süresi 2-2, uzatma bölümü 3-3 sona eren finalde, Fransa'yı penaltı atışları sonucu 4-2 yenen Arjantin kazandı. 

"Çok acı çektik"

Dünya Kupası'nı kazanmak için çok acı çektiklerini söyleyerek sözlerine başlayan Messi, "Bu kupanın ne olduğuna bir bakın, çok güzel değil mi? Dünya Kupası'nı kazanmak için çok acı çektik ama sonunda hayalime kavuştum. Bunun ne kadar çılgınca bir durum olduğunu görmek ve Arjantin'de olmak için sabırsızlanıyoruz. Ve bu olacak.

"Tanrı'nın kupayı bana vereceğini biliyordum"

Bu şekilde sonuçlanması inanılmaz. Tanrı'nın kupayı bana vereceğini biliyordum. Benim olacağına dair bir his vardı içimde. Şimdi tadını çıkaracağız. Artık daha fazlasını isteyemem. Kariyerimin son yıllarını böyle kapatmak... Muhteşem bir şey" dedi. 

"Milli takımdan emekli olmayacağım"

Milli Takım'a veda etmeyeceğini söyleyen Messi, "Hayır, milli takımdan emekli olmayacağım. Arjantin formasıyla Dünya Kupası şampiyonu olarak oynamaya devam etmek istiyorum. 

Yaptığım işi, futbolu seviyorum. Milli takımda, bu grupta olmaktan keyif alıyorum. Birkaç maç daha dünya şampiyonu olarak yaşamaya devam etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

"Her şeyi başardığım için çok şanslıyım"

Hayalini Lusail Stadyumu'nda gerçekleştirdiğini ifade eden Messi, "Bu herkesin hayali. Her şeyi başardığım için çok şanslıyım" diyerek sözlerini tamamladı.

Altın top ödülü Messi’nin oldu

Arjantin’in şampiyon olmasında büyük pay sahibi olan Lionel Messi, turnuvanın en iyi oyuncusuna verilen altın top ödülünün sahibi oldu. 35 yaşındaki yıldız, turnuvada 7 gole imza attı. Arjantin’in kalecisi Emiliano Martinez, 2022 Dünya Kupası’nın en iyi kalecisi seçilirken, takım arkadaşı Enzo Fernandez, en iyi genç oyuncu seçildi.

Messi'nin 2022 Dünya Kupası'nda gol attığı maçlar:

Suudi Arabistan 1 gol
Meksika: 1 gol, 1 asist
Avustralya: 1 gol
Hollanda: 1 gol, 1 asist
Hırvatistan: 1 gol, 1 asist
Fransa: 2 gol

Messi, 5 kez maçın oyuncusu seçildi

Öte yandan Lionel Messi, 2022 FIFA Dünya Kupası'nda 5 kez maçın oyuncusu seçildi. 

  • 5 - Lionel Messi (2022)
  • 4 - Wesley Sneijder (2010)
  • 4 - Lionel Messi (2014)

Kaynak: Ajansspor