Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Konferans Ligi PlayOff turundaki rakibi belli oldu.

Siyah-Beyazlılar’ın rakibi, Aris’i eleyen Dinamo Kiev oldu. Zorlu karşılaşmanın oynanacağı stadyum belli olurken, Dinamo Kiev’in teknik direktörü Lucescu ise kura hakkında açıklama yaptı. Mircea Lucescu’nun çalıştırdığı Dinamo Kiev, Beşiktaş’ın rakibi oldu.

Ünlü teknik adam, daha önce Türkiye Milli Futbol Takımı, Galatasaray ve Beşiktaş’ın da teknik direktörlük görevini yapmıştı. Dinamo Kiev ile Beşiktaş arasında olacak olan karşılaşma Giulesti Stadyumu’nda oynanacak. İlk maç 24 Ağustos’ta Bükreş’te, ikincisi ise 31 Ağustos’ta İstanbul’da oynanacak.

‘Zorlu bir maç olacak’

Dinamo Kiev’in Aris Selanik’i eleyerek UEFA Konferans Ligi Play-Off’larında Beşiktaş’la eşleşmesinden dolayı mutlu olduğunu anlatan Beşiktaş’ın eski çalıştırıcısı “Beşiktaş ile Giulesti’de de oynuyoruz! Bu bir memnuniyet” dedi. Romanya’nın başkenti Bükreş’te Beşiktaş’la karşılaşacak Kiev’in hocası Lucescu, “Zorlu bir maç bekliyoruz, ama eminim ki stadın yarısı taraftarlarla dolacak. Çünkü çok yakınlar ve güzel bir maç olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Ukrayna’daki savaş sebebiyle maçlarını ülke dışında oynayan Kiev’in en dikkat çeken oyuncusu, 7 milyon Euro’luk değeriyle hücumcu orta sahası...

Kaynak: Fanatik