Fanday.net’t yer alan habere göre, Lucescu takımı yetersiz buluyor ve oyunu üst seviyeye taşıyamıyor. Ukraynalı yayın organına göre Rumen teknik adam Dünya Kupası başlamadan, en geç bitimine kadar takımdan ayrılacak.

B Grubunda henüz puanı yok 

UEFA Avrupa Ligi’nde temsilcimiz Fenerbahçe ile aynı grupta bulunan Dinamo Kiev’in dört maç sonunda puanı bulunmuyor. Grupta sonuncu sırada bulunan Ukrayna ekibi Fenerbahçe’ye Şükrü Saraçoğlu’nda Michy Batshıayi’nin 90+ dakikalarında attığı golle 2-1 mağlup olmuştu.

Ukrayna Ligi’ne de kötü başladı 

Mircea Lucescu yönetiminde Dinamo Kiev, Ukrayna Ligi’ne de iyi bir giriş yapamadı. Ezeli rakipleri Shaktar Donetsk 19 puanla ikinci sırada bulunurken, Kiev temsilcisi 7 maçta yalnızca 10 puanla 8. sırada bulunuyor. Dinamo Kiev, 16 Ekim’de derbide Shaktar’a 3-1 mağlup olmuştu.

Ukraynalı gazeteci “Lucescu mutlu değil” dedi

Ukraynalı gazeteci Vacko, basına düşen iddiayı güçlendirecek açıklamalarda bulundu. Vacko “Savaştan dolayı transfer yapılamadı ve Lucescu şu an mutlu değil. Kendisini sakatlıklar da çok etkiledi. Takım üzerinde etkisi azaldı ve bağlar kopma noktasına geldi.” ifadelerini kullandı.

ajansspor