Gökhan Keskin şu ifadeleri kullandı: 

Lucescu'nun o yorumu Beşiktaş'ı öyle motve etmiş ki! Herhade Aboubakar önderliğinde Afrika Kupası'na gidecek oyuncular bir toplantı yapmışlar çünkü Aboubakar attığı golden sonra Lucescu'nun kulübeye özellikle yan hakem, dördüncü hakem istememesine rağmen Premier lig'de yapılan hareketi Muleka ile yaptı. O derece Lucescu takımı motive etmeyi başarmıştı. 

Beşiktaş gerektiği gibi oynadı, avantajını korumayı bildi, pozisyon vermedi rakibine ki Dinamo Kiev gerçekten gençlerden oluşan, saygıyı hak eden bir takım konumunda, çok iyi mücaadele ettiler, maçın hiçbir anının bırakmadılar eğer Beşiktaş bir olsun oyun konsantresinden dağılsa Beşiktaş'a problem olabilecekti. 

Beşiktaş pozisyonlara iyi girdi özellikle Rebic'in al ve at dercesine verdiği pas vardı Bahtiyar'a. Bahtiyar topu aldı ve döndü ilk maçta yaptığını yine yapıyordu. Beşiktaş iyi oynadı, iyi bir takım oldu. Kaç maçtır değişmeyen onbir bu hafta Masuaku'nun olmaması sebebiyle Onur'u sol bekte kullandı ki bence en akıllı işi yaptı rakibe karşı çünkü Onur oynamayı hak eden bir oyuncu. Sezon başından beri gösterdiği performansla.

Rosier ve Onur iyi iki bek oldu. Necip ve Colley iyi iki stoper oldular. Orta saha görevini yaptı. Muleka ayrı bir istekli idi. Aboubakar zaten işini yapıyor. Aboubakar'ınız var ise hakikaten işiniz kolaylaşıyor.