İşte Okan Koç'un açıklamaları:

"Bu sezonki en kötü Beşiktaş’ı izledim. Şenol Güneş takımı hiçbir şekilde hazırlayamamış, oyuncu topluluğunda bunu görebiliyorduk. Ön tarafta Aboubakar, Redmond, Ghezzal, özellikle sağ tarafta Ghezzal çok çok kötüydü.

Orta sahada en azından Maxim ve Salih’in pas bağlantılarını yapmasını bekledim ama akan oyun içindeki o geçişleri hiçbir şekilde yapamadılar. 

Trabzonspor "al topu sen oyna" dedikçe, Beşiktaş "yok al sen oyna" dedi.

Her iki takım da 60-70 dakika çok kötüydü.

Hamleler yapıldı. Beşiktaş’a giren oyuncular N’Koudou, Muleka... Oyuna giren oyuncular en azından oyuna bir reaksiyon gösterir. N’Koudou Premier Lig’den hiç mi bir şey öğrenmedin? Bu seviyelerdeki futbolculardan beklenmeyen hatalar yapıyor. 

Şenol Güneş, Onur’a doksan dakika nasıl sabrettin? Rosier gibi oyuncun var, at sahaya. Atletico maçında çok iyi oynadı. Sol tarafta Masuaku zaman zaman çok iyiydi. Beşiktaş kesinlikle kazanmayı hak etmedi, sonuca bakarsak her iki takım için de birer puan çok iyi sonuçtur.

Cenk Tosun’un bu takımın ne kadar önemli parçası olduğunu şimdi anladık. 

Şenol Güneş’in de biraz kendini silkelemesi lazım. Böyle bir fırsat gelmiş, çok kötü bir Trabzonspor’u bu şekilde bir daha yakalayamazsın, eline gelmişken atacaksın 1-2-3 tane. Oyuncuları motive ederek sahaya sürmen lazım. Oyuncuların yüz ifadelerine bakıyorum, "maç bitse de gitsek" havasındalardı.

Duhuliye.com