Ogün Temizkanoğlu;

Beşiktaş’ın oyun tarzına baktığımızda özellikle ilk yarı içinde gol bulup, o golle birlikte coşkulu oyunu devam ediyordu. İlk yarı gol atamadığında hatta 60. dakikaya kadar gol atamadığında ne olacak? Merak ediyordum, bugün de böyle oldu. Çok net pozisyona giren bir Başakşehir yoktu ama çok doğru bir oyun vardı.

Biglia’nın takımın liderliğini üstlenmesi, takımın defanstan yaptığı çıkışlarla beraber topu oyuna sokmayla beraber ilk adres olması, takımı tamamen yönlendirdi. Bunu bilerek Emre hocada risk aldı orada Beşiktaş’ın yaptığı preside, baskıyıda bilerek bu oyunu tercih etti ama Biglia takımın lideri olarak inanılmaz işler yaptı ve Beşiktaş’ın bu baskısını boşa çıkardı, çok fazla boşa çıkardı.

Beşiktaş’a gelince, Beşiktaş’ın oyun anlayışında bir farklılık vardı bugün ortayı çok fazla kullandı, beklediği ortayı bir türlü bulamadı, yani kenardaki oyuncuların Weghorst’u beslemediği zaman Weghost çok fazla bir şey yapamayacaktı. Çok daha fazla beslemesi gerekiyordu. Rosier’in bugün çok çıktığını görmedim. Golden sonra çıkmaya başladı. 

Beşiktaş’ın yakaladığı pozisyonlarda N’Koudou cömertçe harcadı. Gol olsa daha farklı şeyler ortaya çıkacaktı ama atamayınca bu sefer dağınık bir oyun ortaya çıktı. Yani Beşiktaş’ın bir dağınıklığı oldu.

Nihat Kahveci;
Başakşehir sezonu çok erken açtı, açtığı günden bu yana çok istikrarlı bir şekilde Avrupa’da da bizi çok iyi temsil ediyor. Ligde gol yemeden bir maçı eksik 13 puanlı ve ligimizin aynı zamanda gizli lideri gibi. Mazeret üretmeyen bir takım hüviyetinde, haftada üç maç oynuyor, bugün fizik olarakta iyilerdi, ikinci yarıda çoklu kapandı, buna sebep olan da bir Beşiktaş vardı. Sağlı sollu dönen topları alan, o yüzden kapandı gözüktü.

Münirli, Taoreli sonradan oyuna giren Okakalı, Denizli bir Başakşehirden daha ofanslı futbol beklerim ama buna izin vermeyen özellikle ikinci yarıda kurduğuyla bir Beşiktaş takımı vardı.

Beşiktaş’a gelince; maç kaybedersin ama böyle kaybet özellikle ikinci yarıdaki performansınla. Salih’in frikiki, Cenk’in rövaşatası…

Sen ligde gol yemeyen bir takıma karşı bulabileceğinden daha fazla pozisyona girdin. Ben Beşiktaş kötü oynadı demem o yüzden.

Beşiktaş iyi oynadı ama Beşiktaş’ada çok iyi çalışmış, kenardan çok orta yapacağını bilen ve inanılmaz bir performans gösteren Ndayishimiye ve Duarte derim. İlk yarıda Ömer defansif görevinide iyi yaptı derim sonradan oyuna Caicara girdiki, Caicara ligimizde benim beğendiğim sağ beklerden biridir.

Rotasyonu iyi yapıyor, kadrosu geniş bir Başakşehir takımı var.

Bu zor atmosferde, şu an ligde en tempolu belki oyunun belli başlı bölümlerinde oynayan takımı Beşiktaş’a karşı, ilk yarılarda uçan özellikle Beşiktaş’a karşı tekrardan gol yemedi, bunu başarmak kolay değildi…

Duhuliye.com