İşte ikilinin maç değerlendirmesi:

Serdar Ali Çelikler: "Beşiktaş şu anda ligin en formda takımı. Trabzonspor'da hoca Pirlo olacak diyorlar ama bu maça yetişmiyor. Trabzon'un çok işi var bi kere. Futbolcu boşaltacaklar. Abdullah Avcı'nın bu sezon getirdiği oyuncuların yüzde seksenini gönderirler. Visca gibi maliyeti yüksek birkaç oyuncudan da çıkmak isteyebilirler. Umut Bozok ve Maxi'nin birinden birinin fazla olduğunu düşünüyorum. Pirlo eldeki malzemeden güzel yemek yaptı şu ana kadar, bir şey üretti. Küçülme döneminde eldekini en iyi kullanacak hoca bulman lazım. Sergen Hoca da doğru isim bence ama Sergen Hoca artık öyle bir takım almak istemiyor. Pirlo da doğru isim.

Beşiktaş iyi gidiyor. Duygusal bir atmosfer olur Şenol Hoca için falan ama Trabzonspor da bir reaksiyon vermek isteyecektir. Verebilir mi, gücü yeter mi, performansı yeter mi bilmiyorum. Maçın sonucu Beşiktaş'a yakın. Bir de Beşiktaş Trabzon'da kazandığı zaman rahat kazanır. 2-0'ı buldu mu Beşiktaş 4-5'lere gidiyor."

Uğur Karakullukçu: "Bizim derbilerimiz arasında en zevkli maçlardandır Trabzonspor - Beşiktaş maçları. Futbol oynanır, çok iyi bireysel performanslar olur. Devleşen kaleciler, maç alan santrforlar, bunlar hep görülür. Ben 2-2 falan tarzı bir skor görürsek şaşırmayacağım. Biraz daha formda takım deplasmanda. Beşiktaş - Trabzon olsa başka bir şey söylerim ama Beşiktaş deplasmanda. Daha dengeli bir maç olabileceğini düşünüyorum.

Duhuliye.com