Süleyman Oktay;

"Beşiktaş bu görüntüsüyle lige hazır gibi duruyor. Tabii bunu Beşiktaş'ın oynadığı Konferans Ligi eleme maçlarına bakıp konuşuyoruz. 2 tane Tirana maçı, 1 tane Neftçi maçına bakarak söyleyebiliriz.

Yalnız bu iki takımda Beşiktaş'ın lige hazır olup olmadığı ile ilgili referans olamaz. Her iki takımda zayıf takımlar sadece Beşiktaş'a antreman maçı niteliğinde ve hazırlık maçı sınıfına koyabiliriz.

Konferans Ligi maçları lige hazırlanma anlamında fayd asağlamıştır. Bu maçlara bakarak yorum yaparsak Beşiktaş'ta başlayan 11 futbolcunun uyumlu takım oyunu oynayan, disiplinli, mücadeleci, boşluk vermeyen ve de hücum varyasyonlarını iyi yapan, aralarında Aboubakar, Gedson, Salih gibi formda ve öne çıkan futbolcuların olduğu Beşiktaş eğer sezonu bu 11 ile bitirebilirse ne ala, bitiremeyeceğini hepimiz iyi biliyoruz.

Beşiktaş'ın kulübesinde de en az 4-5 tane oyuna girince çıkanı aratmayacak şekilde futbolcular olması lazım şu an bunlar gözükmüyor. 11'de oynayanlarla sonradan girenler gece-gündüz kadar farklılık gösteriyorlar.

Bunu çok çabuk şekilde düzeltmek gerekiyor. Transferi yaptık demek için yapılmaz. İyi analizler, araştırmalar sonucunda takıma fayda sağlıyacak, sırıtmayacak futbolcular bulup alacaksın. Cenk'i ve döndürülebiliniyorsa Ghezzal'ı bir an evvel oynayabilecek kadronun içine hazırlayıp en az 2 futbolcu daha transfer yapılması çok aciliyet gerektiriyor. 

Birde şu Talisca meselesine bir iki laf edelim. Tabii ki Talisca'yı kim istemez. Talisca'yı al şampiyonluğun en önemli adayı olursun fakat burada ince bir konu var; Talisca 10 milyon euro alıyor. Hadi 10 milyon vermedin, 8 milyon euro vereceksin. Kulübü 15 milyon euro istiyor hadi 10 milyon euro'ya anlaştın diyelim. Bu paralar zaten Beşiktaş'ı çok aşan meblağlar. Bir de işin takım içindeki dengeleri ayarlama işi var. Talisca 8 milyon euro alırken, Aboubakar 3 milyn euro'ya, Gedson 2 milyon euro'ya, Cenk 10 milyon TL'ye, Mert 10 milyon TL'ye, Salih 6 milyon TL'ye nasıl oynayacak?

O zaman çıksın Talisca takımı kurtarsın, maçları Talisca tek başına alsın derlerse, huzursuzluk çıkarsa bunu kim önleyecek? hayal kurmak çok güzel ama mantıklı olursa...