İşte Dikme'nin açıklamaları:

"MAÇ ÇIKIŞI KONUŞTUM, VEDA EDECEK GİBİYDİ"

"Artık lig bitti. Hafta içerisinde başkan Çebi, Şenol Hoca, 
Ceyhun Kazancı, profesyonellerle birlikte bir toplantı yapacaklar. Transfere dair durumun netleşmesini bekliyoruz. İç transferle alakalı iki oyuncu var; biri Tayfur, biri Redmond. Tek tek gideceğim. Dün maç sonrasında stadyumdan çıkarken Tayfur Bingöl'le konuştum. Müsade almadığım için cümlelerini söylemeyayim ancak ben bir veda gibi konuştum. Sonra evveliyatını araştırma fırsatı buldum. Alanyaspor'la Beşiktaş'ın yaptığı kşralık kontrat içerisinde 1,5 milyon Euro'ya satın alma maddesi var, Beşiktaş kimseye sormadan 1,5 milyon Euro verip Tayfur'un bonservisini alabilir ancak bu fazla bir para. Geçtiğimiz hafta Alanyaspor yetkilileriyle Beşiktaşlı yetkililer oturmuşlar konuşmuşlar, hiç indirim yapılmamış. Şimdi izlenecek durum şu Tayfur Bingöl'le ilgili: Gidecek, tatilini yapacak, hoca istiyor ancak 1-1,5 milyon Euro gibi büyük paralar verilemez. Gidecek, eğer orada Alanyaspor kamp başladıktan sonra bile direttiği parada indirim yaparsa olur, yoksa olmaz gibi görünüyor. 500-600 bin Eurolarda, Beşiktaş Tayfur'u isteyecek gibi görünüyor.

"REDMOND YÜZDE 51..."

İki hafta önce Redmond'un Beşiktaş'ta kalmak istediğini, görüşmelerin olumlu gittiğini söylemiştik. Buna ekleme yapalım. Beşiktaş Redmond'a resmi olarak da teklifini sundu. 3 senelik kontrat, 1,6, 1,7, 1,8 milyon Euro senelik ücret... Redmond 1 hafta süre istedi. Gelecek hafta olumlu ya da olumsuz geri dönecek. Ben Redmond transferinin yüzde 51 olumlu sonuçlanacağını düşünüyorum, konuştuğum isimler de öyle. Hatta oyuncu tarafıyla da konuştum, oyuncu tarafının söylemiş olduğu şey şu: İngiltere'den, Premier Lig'ten de, alt taraftan Championship'ten de gelen teklifler var. Redmond'un eşi önümüzdeki ay doğum yapacak. Eşinden dolayı kalmama ihtimalini de öngörüyordum ancak bu durum değişmiş. Profesyonel olarak futbol oynamaya başladığından bu yana kontrat meselelerinin hiçbirini sezon içerisinde halletmemiş Redmond. Hep sezon sonrasında, yaz bölümünde ailesiyle konuştuktan sonra karar vermiş. Bu bir haftalık dilimde yine ailesiyle konuşacak, yüzde 51 ben Redmond'un olumlu şekilde Beşiktaş'a dönüş yapacağını düşünüyorum. Şenol Hoca Redmond'la geçen hafta konuşmuş, görüşme güzel geçmiş. Redmond'un gelecek sezondaki pozisyonuyla ilgili, biçeceği rolle ilgili bir sohbet geçmiş Şenol Hoca ve Redmond arasında. Gelecek haftaya kadar bu iş olumlu sonuçlanacak. Kalacak gibi duruyor, içerdeki hava da bu şekilde."

"GEDSON'UN YANINA JOSEF TARZI"

"Gedson Beşiktaş'ın gelecek sezonki en önemli oyuncularından biri. Satılma durumu yok, öyle 25-30 milyon Euro'luk teklifler de yok, gayrıresmi konuşmalar var. Beşiktaş hem Gedson'u bırakacak hem kâr edecek, böyle bir teklif yok. Gelecek yıl iki 8 numaradan biri halinde. Yanına uzun bacaklı, fizikli, güçlü bir 6 numara, Josef tarzı bakıyor hoca. Gedson satılmayacak..."

Duhuliye.com