Beşiktaş Boks Takımı'nda son dönemde yaşanan skandallara bir yenisi daha eklendi. Kulübün boksörlerinden Merve Karaca'nın siyah-beyazlılarla olan ilişiği geçerli bir sebep gösterilmeden kesildi.

Ünilig Üniversiteler arası Türkiye Şampiyonası'na okulu İstanbul Aydın Üniversitesi adına katılan Karaca, bu turnuvada ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Turnuvaya başarılı sporcunun antrenörü olarak daha önce siyah-beyazlı kulüpte yıllarca antrenör ve boks takımının genel menajeri olarak görev yapan Zeki Karalı katıldı.

Şampiyonadan bir hafta sonra Merve Karaca, kulüple antrenmana çıkmak istedi ancak Beşiktaş boks takımının antrenörü Umut Daracıoğlu, siyah-beyazlılarla ilişğinin kesildiğini ve gelip belgesini alarak başka bir takıma transfer olabileceğini iletti.

Konuyla ilgili BirGün'e konuşan başarılı sporcu yaşadıkları hakkında şu ifadeleri kullandı:

"BAHANE ZEKİ HOCA"

"Şampiyonaya üniversite forma vermediği için Beşiktaş formasıyla katıldım, başarılı bir derece elde ederek ikinci oldum. Daha sonra kulüple antrenmana çıkmak istediğimde ise Umut Daracıoğlu bana kulüple ilişkimin kesildiğini söyledi. Sebebini sorduğumda ise Zeki Hoca'nın köşemde yer aldığı böyle bir karar aldıklarını ifade etti. Ancak Zeki Hoca o şampiyonaya kulüp adına değil üniversite takımının antrenörü olarak katılmıştı, neden gönderildim hâlâ anlamış değilim."

Beşiktaş'tan mobbingle uzaklaştırılan Zeki Karalı ise BirGün'e yaptığı açıklamada, "Kulübü yönetenler başarıyı cezalandırıyor. Daha önce Üniversiteler arası dünya şampiyonasında derece elde eden Emin Erdoğdu'yu da kulüpten uzaklaştırdılar. Şimdi sıra Merve'ye geldi. Bu yöneticiler Beşiktaş'ın büyüklüğüne yakışmıyor" diye konuştu.

kaynak; Birgün