Tribünde ve ekranda farklı galibiyetle biteceğini umduğu maçı bekleyen Beşiktaşlılar karşılarında;
 
Mert
 
Rosier – Necip – Amartey – Umut
 
Gedson – Onana – Ege
 
Rebic – Muleka – Semih
 
Onbirini görünce Şenol Güneş’e “rotasyonuna kurban olayım!” dedi.
 
Defans hattında Necip – Amartey ikilisi zaten saatli bomba etkisi ile dururken önlerinde Onana ile bambaşka bir boyuta ulaştı.
 
Onana ile ilgili hadi! Biraz daha bekleyelim iyi niyetleri yavaş yavaş sona ermektedir. Henüz sahada farkını ortaya koyamadı.
 
Hele hele defansta bir Umut Meraş vakası farkı evlere şenlik. Bugüne kadar bu arkadaş Beşiktaş futbol takımında nasıl yer buldu? Arkasında bir güç mü var? Allah bu kadar sevdiği kul olur mu?  Gibi gibi sorular çok sordurdu ama dün akşam Umut Meraş adına herkesin ortak dileği “Beşiktaş’taki son maçı olur” fikri idi…
 
Rebic kumaş itibariyle iyi bir futbolcu biraz daha zamana ve takımla birlikte oynamaya ihtiyacı var.
 
Beşiktaş ilk yarı Onana katkılı golü kalesinde görüp devreyi kapatınca Şenol Güneş çıkış tünelinden soyunma odasına yöneldiğinde  çoktan değişiklikler ile ilgili kesin kararını vermişti çünkü gereksiz ayak diretmenin bir yararı yoktu.
 
Beşiktaş ne zamanki sahada Aboubakar, Masuaku, Hadziahmetovic, Onur ve Salih değişiklikleriyle kimlik değiştirdi, Beşiktaş’ın oyun aklı geri geldi. Pas, şut, rakip kaleye olumlu gidiş futbol adına her şey değişti.
 
Şenol Güneş kusura baklasın ama Aboubakar, Masuaku, Hadziahmetovic, Salih var iken karşımdaki rakip Bal Ligi’nden bile olsa ilk onbirde bu arkadaşlara forma veririm.
 
Defans hattında Necip – Amartey olmuyor.
 
Beşiktaş’ın yeni transferleri (Zaynutdinov – Chamberlain – Rashica) ve gelmesi beklenen transferler ardından Beşiktaş takımının dün akşamki ikinci onbirine önemli katkılar yapacak ve Şenol Güneş’in hamle zenginliği genişleyecektir.
 
Bi’şekilde bu tur geçildi ve Play-Off’a kalındı. Şimdi rakip Dinamo Kiev ve kenarda tanıdık bir isim Lucescu Beşiktaş’ı bekliyor…