Manchester Evening News haberine göre Manchester United, Beşiktaş'ın Hannibal Mejbri için yaptığı kiralama teklifini reddetti.

Türk kulüpleri için transfer dönemi hâlâ açık olmasına rağmen Erik ten Hag, Tunuslu yıldızın bu yaz Old Trafford'dan ayrılmasına izin verme konusunda teredüttlü görünüyor.

20 yaşındaki oyuncu, United'ın sezon öncesi maçlarında olumlu bir izlenim bıraksa da Mason Mount ve Sofyan Amrabat'ın son transferleri onun oyun süresini etkileyebilir. Kobbie Mainoo'nun yeniden performansını arttırması da onu sıralamada aşağıya itti.

Sezon öncesinde Ten Hag, Hannibal'i ofansif orta saha oyuncusu olarak görevlendirdi ve burada genç oyuncu dikkat çekici bir çalışma oranı ve mükemmel pas becerileri sergiledi.

Ayrıca geçen sezon Birmingham City'de kiralık olarak şampiyonada gösterdiği kayda değer performans da etkileyiciydi.

Hannibal, sezonun ilk üç Premier Lig maçında Ten Hag'ın kadrosunda yer alamasa da, Jadon Sancho'nun son dönemdeki yokluğu nedeniyle kendisini Arsenal karşısında yedek kulübesinde buldu.

Ancak genç oyuncunun Manchester United'la olan sözleşmesi 2024'te sona erecek ve kulübün sözleşmesinde yer alan 12 ay uzatma seçeneğini aktif hale getirip getirmeyeceği belirsizliğini koruyor.

duhuliye.com/dış basın

haber1903 youtube kanalına abone olmak için tıklayın