İşte o açıklamalar: 

UĞURCAN ÇAKIR MI MERT GÖNOK MU?

Serdar Ali Çelikler: Uğurcan'ı beğendiğimi herkes bilir ama bu seneki Uğurcan son derece kötü. Son derewce geride bir performans var. Daha da gerileyeceğini düşünüyorum. 

Mert kendisinden beklenenin fazlasını verdi. Performans olarak Uğurcan'ın önünde... Ama Uğurcan Beşiktaş maçlarında önemli performanslar sergiler. Şu formlarıyla ben Mert diyorum.

HÜSEYİN TÜRKMEN Mİ OMAR COLLEY Mİ?

Ersin Düzen: Bir tarafta Hüseyin Türkmen bir tarafta Omar Colley... Sampdoria düşmeme mücadelesi veriyordu. Colley geldiği günden bu yana uzun süredir takımda oynuyor gibi. Kısa zaman içinde hem hocanın hem taraftarın güvenini kazandı. Doğru zamanda doğru müdahaleler yapıyor. Birçok özelliği bir arada barındıran iyi bir savunmacı. 

Hüseyin Türkmen birinci stoper değil. Geçmiş dönemlerde de aynı şekildeydi. İlk oynadığı dönemle bu dönemi karşılaştırırsak ne uzadı ne kısaldı. Hüseyin aynı Hüseyin. Colley daha iyi... 

MARC BARTRA MI ROMASIN SAISS Mİ?

Abdülkerim Durmaz: Çok entresan bir ikili. İkisi de zirvedeler. Ama formsuzluğun zirvesindeler. Bir oyuncu ne kadar formsuz olur. İşte Saiss ve Bartra'da gözüküyor. İkisi de normalde çok kaliteli. Ama ikisini al birbirine vur aynı ses çıkar. Piyasada yoklar. Marc Bartra nerede öldü mü? İkisi de şu an birbirlerine eşitler. Bundan daha kötüye gitmezler. 

EREN ELMALI MI MASUAKU MU?

Uğur Karakullukçu: Eren'in form durumu sıkıntılı. Masuaku şu an ligin en formda hücum beki... Ortaları, duran topları ve hücuma katılışları gerçekten çok iyi. Eren, Masuaku'dan çok şey öğrenebilir. Masuaku, neden Premier Lig oyuncusu olduğunu gösterdi. 

LARSEN Mİ ONUR BULUT MU?

Onur Tuğrul: Onur Bulut yeni bir oyuncu ama gelir gelmez Beşiktaş'ın son yıllardaki en güvenilir oyuncusunu kesti. Şenol Güneş'in güvenilir oyuncusu haline geldi. Onur Bulut, Larsen'e göre daha formda gözüküyor. 

SIOPIS Mİ SALİH UÇAN MI?

Serkan Akkoyun: Amir'in yokluğunda Salih'i 6 numara göreceğiz. Savunmadan topla çıkışı kullanacağını göreceğiz. Oyun kurulumunda iş görecektir. 

Siopis'te performans düşüşü var. Süpürücülük özelliğini kullanmaya çalışıyor. İki oyuncuyu kıyaslarsak Salih Uçan bir adım önde.

DOĞUCAN MI GEDSON MU?

Mustafa Demirtaş: Gedson son maçta 11'de değildi. Trabzonspor maçında 11'de göreceğiz. 6-8 arasında izlicez. Performansı belirleyici olacak. Doğucan daha fazla forma şansı bulabilirdi. Potansiyel bir oyuncu ama eşleşmeyi Gedson alır. 

MARKOVIC Mİ REDMOND MU?

Ali Ece: İki oyuncu da üstün hızlarıyla dikkat çekiyorlar. Markovic büyük takımlarda forma giydi. Kendini bir Trabzonspor'da buldu. Redmond olağanüstü bir oyun grafiği yakaladı. Benfica dönemi hariç Markovic, Redmond'un attığı şutlardan atamadı. Sonunu getiremiyor. İkisi de açık alanda etkili olabilecek oyuncular. Şut farkı ve forma grafiğiyle Redmond önde. 

VISCA MI GHEZZAL MI?

Metin Tekin: Edin Visca'nın bilançoya büyük katkı sağlamış oyuncu. Ghezzal bir teknik kalite. Visca fizik kalite... Sakatlıktan çıkmış iki oyuncu. Takıma katkı olarak Ghezzal bir adım önde. 

BAKASETAS MI MAXİM Mİ?

Ilgaz Çınar: Maxim çok değerli oyuncu. Form durumuna göre Bakasetas tercih ettiğim oyuncuların başında gelir. Sahada herkes dökülürken bile diri kalan Bakasetas var. Maxim henüz çok fazla forma şansı bulamadı. Maxim'in tüm kariyerine saygı duymakla beraber ama Bakasetas başka bir oyuncu. 

MAXI GOMEZ Mİ ABOUBAKAR MI?

Önder Özen: Aboubakar daha yakın. Ara transferde geldi ama öyle bir girizgah yaptı ki herkes onu izlemekten keyif alıyor. Kısa sürece ciddi bir gol katkısına ulaştı. Çok yüksek perdeden girişi var. Gomez'in de belli bir kalitesi var ama açık ara belirgin bir şekilde Aboubakar'ın üstünlüğü var. 

Duhuliye.com