İşte Kaynar'ın açıklamaları;

''Ben Aboubakar'ın tek başına çok daha iyi verim sağlayacağına inanıyorum. Cenk bu kadar formsuz bir durumdayken, ilk yarıda oyundan çıkartırsın. Devre arasında anlatırsın, Şenol hocanın Cenk ile çok iyi diyaloğu olduğunu biliyorum, gönlünü alıp ilk yarıda çıkartırsın. İkinci yarıda oyuna devam etti, Cenk’in bir hatasından kendi kalemize golü gördük. Maç ciddi tehlikeye girdi, son dakikalarda Beşiktaş ciddi sıkıntıya düştü. Dolayısıyla Şenol hocanın Cenk ısrarını çok fazla anlamıyorum, ve oynattığı oyun sisteminde de  sıkıntılar görüyorum. Cenk’le Aboubakar'ın hatta Weghorst varken aynı noktalarda olması birbirlerinin oyunu bozuyordu. Aboubakar'ın müthiş bir gol vuruş tekniği var, attığı gol Şapka çıkarılcak cinsden. Ama nedense anormal ağır, Beşiktaş’ın yeni yapılanmaya doğru bir yola çıktığını görüyorum artık bu sezon şampiyonluk ümidinden uzaklaştı. 


Benim şahsi bir isteğim olacak Şenol hocadan, elindeki Premier lig tecrübeli oyuncuları kazanmaya çalışsın. Tabi bu futbolcularla oynamak, oynatmak kolay değil ama Beşiktaş’ın elindeki değerler bunlar. Mesela Masuaku o kadar kaliteli işler yaptı ki maçta, öyle toplar çıkardı ki, tek topla öyle pozisyona soktu ki ilerdeki futbolcuları, Tayfur biraz gününde olsaydı durum farklı olurdu. Masuaku'yu görüyorum kendi kalitesinde kendi futbol kapasitesindeki futbolcuyu arıyor. Onu da bulamayınca oyundan düşüyor. Bir futbolcunun kalitesi vardır bunu tartışmamak lazım.


Ankaragücü maçında N’Koudou olsaydı, Masuaku ile birlikte iyi işler yapabileceğini inanıyordum. 
Ben işin hesap kitap kısmına çok fazla girmek istemiyorum ancak Masuaku gibi bir futbolcuyu her zaman bulamazsınız. Böyle futbolcuları bulmuşken, kafa olarak da Türkiye’de ve Beşiktaş’ta oynamaya olumlu olarak bakabiliyor ise bence elde tutmakta fayda var. Masuaku’nun yerine alacağınız futbolcunun da kaç paraya transfer edileceğini oturup düşünmek lazım.