Önder Özen değerlendirmelerinde;

En iyi futbol tarifi kişiden kişiye değişir ama şöyle bakılmalı performansa etki eden dört ana faktör var. Fizik, teknik, taktik ve psikolojik faktörler.

Bunları bazı ekipler fizik olarak acayip görüntü verebilirler ama bazı kısımları eksik kalabilir. Bazı takımlar teknik olarak çok iyi görünebilirler eksik kalan kısımlar vardır. Ama Beşiktaş’ta son iki maç özelinde şunu rahatlıkla söyleyebiliriz 180 dakikada, fizik olarakta ligimizin üzerinde gözüktü, teknik olarak bugüne kadar dört hafta itibariyle oynanan futbolun çok üzerine çıktı, ligin ortalamasının çok çok üzerine çıktı. Taktik olarak ben çok zengin taktiksel içerik gördüm yani Valerien İsmael’in duran top setlerinin tamamını beğendim ve çeşitlilik olarak çok fazla. Kenar serbest vuruşlarda da iki taraftan kullanılan kornerde de kısaları gördük, uzunları gördük, yüksekleri gördük yerdenleri gördük. Kalabalık ceza sahasıda gördük, az sayıda oyuncunun ceza sahasına hareketlendiği kornerlerini de gördük. O taktiksel zenginliğin içinde değerlendirilmesi gereken bir konu.

Masuaku’yu orta sahanın içinde gördük. Bir taktiksel durumdur. Görev devretme, görev alma bir bütünün içinde tıkır tıkır işlediğini gördük. Oyunu geriden çok sağlıklı kurabildiğini gördük. Atakları olgunlaştırabildiğini, topla kusursuz baskı yaptığını ve topsuz baskısının Türk standartlarının epey üstünde olduğunu, bizim ligimiz standartlarının epey üzerinde olduğunu gördük sözleriyle değerlendirilmelerde bulundu.