Beşiktaş'ta Arthur Masuaku'nun 25 maçlık satın alma opsiyonunun dolmasına sadece 1 maç kaldı...

Masuaku, kalan maçlardan birinde daha ilk 11'de sahaya çıkması halinde Beşiktaş, oyuncunun bonservisini alacak ve oyuncuyla yeni bir sözleşme imzalayacak.

Masuaku'nun bonservisini almaya sadece 1 maç uzaklığında olan Beşiktaş'ta, teknik direktör Şenol Güneş'in Giresunspor maçı sonrasında konuyla ilgili sözleri kafalarda soru işareti bıraktı.

"Masuaku konusunda ne yapacağımızı bilmiyoruz" diyen Güneş, "Masuaku ile ilgili nasıl bir karar alacağımızı biz de bilmiyoruz. Belki haftaya oynamayabilir. Oynarsa iyi bir para ödeyeceğiz. Anlaşmak lazım. Oyuncu kalmam derse ne olacak? Problem var bu konuda, geciktik sanki." ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş'in bu sözleri Masuaku'nun kalan maçlarda oynatılmama ihtimalinin olduğu şeklinde yorumlandı.

Konuyla ilgili ulaştığımız Beşiktaşlı yöneticiler, Masuaku konusunda kararın tamamen Şenol Güneş'te olduğunu belirterek, "Hocanın teknik kararıdır, biz asla "oynatma" demeyiz. Hoca devam etmek isterse oynatır. 2,2 milyon Euro da Masuaku için çok yüksek bir bonservis değil." ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Masuaku ile Beşiktaş'ta kalması halinde yürürlüğe girecek olan sözleşmenin de geçen sezon imzalandığı, oyuncunun 1 maça daha çıkması halinde 3 yıl Beşiktaş'ta kalacağı öğrenildi.

Duhuliye.com ÖZEL HABER