Kaptan Cenk Tosun’la yeni sözleşme için anlaştıktan sonra Arthur Masuaku’nun bonservisini 2 milyon euro karşılığında West Ham’dan alan Beşiktaş’ta gözler kiralık oyuncular Maxim ve Tayfur Bingöl’e çevrildi.

Tayfur’u sezon başında Alanyaspor’dan kadrosuna katan Kartal, Maxim’i ise ara transferde Gaziantep FK’dan kiralamıştı. Tayfur’un sözleşmesinde 1,5 milyon euroluk satın alma opsiyonu bulunuyor. Maxim’in kiralık kontratında ise herhangi bir opsiyon yer almıyor.

Siyah-beyazlılar olumlu performansını sürdürmesi halinde Maxim için sezon sonu Gaziantep FK ile masaya oturacak. 32 yaşındaki Rumen futbolcunun bonservisinin 2-2,5 milyon euroya alınabileceği hesaplanıyor. Gaziantep FK ile sözleşmesi 2024’te bitecek olan Maxim geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada kulüplerin anlaşması halinde kariyerine Beşiktaş’ta devam etmekten büyük mutluluk duyacağını ifade etmişti.

Beşiktaş, Tayfur Bingöl için de Alanyaspor’la anlaşma zemini arayacak. Akdeniz ekibinden 1,5 milyon euroluk satın alma opsiyonunda indirim isteyecek olan siyah-beyazlılar anlaşma sağlanırsa Tayfur’un bonservisini de alacak.

REDMOND'LA DA DEVAM

Kartal’da Redmond’un da mutlaka kadroda tutulması planlanıyor. Sözleşmesi 30 Haziran’da bitecek İngiliz yıldızın kararına göre yol haritası çizilecek. Kalmaya karar verirse Redmond’la 2+1 yıllık sözleşme yapılacak.

Kaynak: Milliyet