Güvenç Kurtar'ın sözleri şu şekilde: 

Ben hep diyordum Atiba için adam kanser olsa iyileşir, Valerian Ismael döneminde adamı resmen oynatmıyorlardı. Artık aklım sırrım ermiyor adam için diyorlar ki yaşlı, şimdi adama bakıyorsun koşuyor, bir de akıllı koşuyor, isterse 80 yaşında olsun arkadaş bana ne, gereğini yapıyor futbolu biliyor bundan sonrasını Şenol hoca düşünsün.

Ben olsam direk oynatırım bak Beşiktaş’ın orta sahasını size yapayım, Jozef, Gedson ve Atiba şimdilik bu. 
Şu an için transfer yapma imkanı yok devre arasına kadar daha bir sürü maç var hoca şimdi transferle ilgili konuşmaz. 
Beşiktaş’ın orta sahasında Salih çok iyi başladı. Ama tekrar söylüyorum Beşiktaş gol yemeyecekse Atiba Jozef Gedson oynar tabii şu anki performansa göre söylüyorum. Baktığın zaman bunların içinde Dele Alli en kariyerli futbolcu, Şenol hoca ona dokunursa, temposunu arttırırsa direk birisinin yerine oynar. hocanın elinde iki genç stoper var ama Trabzonspor maçında, Trabzon gol atarken stoperler ortada yoktu, bu olmaz işte, belki hoca bir tane daha stoper alır. 

Şenol hoca iki tane bekten memnun değil Rosier’den de  de memnun değil Masuaku'dan da memnun değil. Masuaku'yu hoca beğenmiyor, herhalde oyuncu formda değil, o da yanlış bir pas verdi ondan sonra moralı bozuldu herhalde. Ama bana göre ikiside çok kaliteli futbolcu. Bu ikisi forma girerse Beşiktaş’ın hücum gücü çok farklı olur. 

Tabi diğer sorun Ghezzal yok ona da ne oldu aklım sırrım ermiyor. Ben anlamıyorum, kırıklar da kaynaması için yaş artı 1'dir. mesela kaç yaşındasın 23 yani 24 gün sonra iyileşmesi lazım, 40 yaşındaki de 41 gün sonra iyileşmesi lazım. Bu ne kırığı ben anlamıyorum, Ben söylüyorum iyileşme süresi yaş artı birdir. Ben bilemem bize söylenen buydu. Şimdi bu adamın kaç ay oldu bir kırığı bir an önce iyileşsin. Ghezzal Beşiktaş için çok önemli adam.

Bana göre Şenol hoca transferle ilgili bir şey konuşmaz. Ama birkaç maç sonra takımın gidişatına göre ben bir stoper alacağını düşünüyorum bence Atiba geldi o da yeni bir transfer gibi.