Şahinoğlu'nun satırları şu şekilde:

Beşiktaş, sezon başında İngiliz futbolunun sönük yıldızı Dele Alli'yi transfer ederken büyük umutları da beraberinde getirmişti.

26 yaşında kayıp giden bir isim olmaktan kurtulmak için önünde önemli bir fırsat olan Dele Alli, Beşiktaş'ın hayal kırıklığı yaratan en önemli transferler listesinde zirveyi zorlar…

Teknik direktör Şenol Güneş özellikle savunmadaki problemlerin dışında, orta sahadaki oyuncuların hücuma etkisizliğinden de zaman zaman dem vuruyordu. Şut atmaktan korkan, mental olarak saha içi karar mekanizması zayıflayan Dele Alli'yi unutmaya çalışmak için Alexandru Maxim transfer edildi.

Rumen futbolcu, Beşiktaş'ın orta alanda aradığı öz güveni, cesareti ve hücum zenginliğini sahaya yansıtabilecek bir isim. Gaziantep'e ayak bastığı günden bu yana her sezon takımının en önemli ismi olduğunu istatistiklere de yansıtıyordu.

Maxim, Gaziantep formasıyla 115 maça çıkıp 43 gol, 23 asiste imza attı. Sahada seçeneği çok fazla olan bir oyuncu. 10 numara, sol kanat, forvet, sağ kanat… Hepsinin üstesinden gelebiliyor.

Maxim sezon sonuna kadar Şenol Güneş'in elini rahatlatıp, gemiyi limana sağlıklı bir şekilde yanaştırmaya yardım edebilecek en doğru seçenek.

Kaynak: Sabah