Tecrübeli yorumcu, "Geçen sene de Beşiktaş çok iyi oynamıştı ve kazanmıştı kendi evindeki maçı ama bu sefer ben Galatasaray'ın favori olduğunu söylüyorum" yorumunu yaptı.

"Gedson Fernandes'in olmayışı bence çok önemli değil"

Geçen hafta İstanbulspor'u 2-0 mağlup eden Beşiktaş'ta Gedson Fernandes ve Bahtiyar Zaynutdinov, sarı akrt görerek Galatasaray maçında cezalı duruma düştü. Mehmet Demirkol, Gedson'ın olmayışı ile ilgili şu ifadeleri kullandı: "Gedson Fernandes'in olmayışı bence çok önemli değil. Geçiş oyununda top kaybettiğinde Beşiktaş sıkıntı yaşayabilirdi ama onun yerini nasıl dolduracaklar onu merak ediyorum."

"Galatasaray iyi savunma yapan rakiplere karşı zorlanmıyor ama..."

Galatasaray'ın, Beşiktaş'a karşı oyun planı hakkında yorumlarda bulunan ünlü isim, "Galatasaray, iyi savunma yapan rakiplere karşı zorlanmıyor ama önde baskı yapan rakiplere karşı bu sezon daha çok sorun yaşıyor Galatasaray" dedi.

"Santos geldikten sonra gol de yemiyor Beşiktaş"

Beşiktaş'ın son zamanlarda gol yememesi hakkında konuşan ve savunma planının oturduğunu söyleyen isim, "Fernando Santos geldikten sonra gol de yemiyor Beşiktaş. Yani savunma işini halletmiş duruyor Beşiktaş, 6 gol yediler. 4'ü zaten Pendikspor'a karşı" açıklamasını yaptı.

"Yoksa Galatasaray sorun yaşayabiliyor"

Galatasaray'da kilit oyuncunun Dries Mertens olduğunu ifade eden ünlü spor yorumcusu, "Galatasaray'daki en iyi oyuncu Mertens. Çok enterasan ama eleştirilen oyuncu da o. Nasıl eleştiriliyor bu kadar değerli bir adam anlamış değilim. Derbide favori belli ama Mertens yoksa Galatasaray sorun yaşayabiliyor" diye konuştu.

Kaynak: Ajansspor