Mehmet Eyüp Yardımcı, köşe yazısında yıllardır süregelen, Beşiktaşlı oyuncuların Milli Takım'dan mahrum bırakılmasını konu edindi:

"SADAKA NİYETİNE

Avrupa Şampiyonası heyecanımız bizim için hayâl ettiğimiz gibi bitmedi. 

Bu şampiyonanın finali Türkiye-İspanya olabilirdi şimdi büyük ihtimalle İspanya-Hollanda olacak. Şampiyonada ki eksiklerimiz, hatalarımız nelerdi mutlaka tartışılacak, konuşulacak, her yorumcu düşüncelerini ortaya koyacaktır. 

Bir kere daha bu şampiyonada gördük ki! Milli takımda Beşiktaş’a karşı antipatik bir durum var. Bu antipatik durumu özellikle genç taraftarlar bugüne dair olan bir şey zannetmesinler. Beşiktaş’ın Gordon Milne dönemi itibariyle çıkış zamanlarına bakın bugün nerede ise “X” kulübün tüm kadrosuna milli takım forması verilecekken o zamanlarda da Beşiktaş’tan kerhen isimler çağırılırdı.

Sanırım Beşiktaş’a karşı antipatik durumun nedeni armasında sonsuza kadar taşımaya hak elde ettiği Ay Yıldız olabilir.

İnanın kalede Altay biraz verimli olsa idi Montella Mert’e de forma şansı vermez ve Beşiktaş’ın üç oyuncusu tüm turnuva boyunca yedek kulübesinde çekirdek çitlerdi.

Şampiyonada bizden başka forvetsiz bir oyun sistemi ile oynayan takım var mı? 

Çok formda bir sezon geçirmese de genlerinde santrafor DNA’sı taşıyan Cenk bu takımda son 10 dakikalık bölümde oynayacak bir futbolcu mu? Cenk’in o 10 dakikada takımın kaderini nasıl değiştirdiğini turnuvada yaşayarak gördük.

Peki, yeni bir jenerasyon yakalamış bu milli takımda, Beşiktaş’ta biten sezonda takım içinde büyük çıkış yakalamış Semin Kılıçsoy turnuvanın bu önemli maçında “sadaka niyetine, maç elden kaçmış şurada beş dakika kalmış hadi sen de gir hevesini al denilecek!” bir futbolcu mudur?

Semih Kılıçsoy’ın o beş dakikalık süreçte neler yapabileceğini hepimiz gördük.

Kusura bakma Montella ama sen milli bu takımın elenmesindeki en büyük nedensin. 

Bunu da sadece Cenk ve Semih üzerinden Beşiktaş antipatiğiniz üzerinden yazmıyorum ama bu takım bu şekilde veda ediyorsa sebebi sen ve seni oraya getiren “Türk futbolunun kendine ihtiyacı” olduğunu beyan eden ve belki de tekrar TFF başkanlığına aday olacak kişidir.

Bundan sonra ne olur? Burası Türkiye her şey olduğu gibi devam ederse şaşırmam ama beklentim Montella kendisine hediye edilen o kol saatini takıp başka hayâllerle ülkesine gitsin. O giderken de mevcut TFF yönetimi değişsin ve yeni sezon öncesi en azından içimizde kalan ümitler tükenmesin."