İşte Özgür Sancar'ın açıklamaları;

''Weghorst Dünya Kupasında oynadığı maçlarda başarıyla görev aldı. Hollandalı futbolcunun Burnley ile sözleşmesi devam ediyor, İngiliz ekibi ile Beşiktaş arasında yapılan anlaşmada Weghorst’un satın alma opsiyonu tam 10 milyon Euro, ve Beşiktaş’ın bunu mayısta kullanma hakkı var. Ama Beşiktaş bu hakkını  kullanmazsa, Eintracht Frankfurt Weghorst’u isteyen kulüplerin başında geliyor. Weghorst’un başka talepleri de var, yani E.Frankfurt ya da başka bir takıma gidebilir.

Weghorst’un iradesi nedir? diye soracak olursanız, onu Türkiye’ye getiren temsilcilerinden bir tanesi Mithat Halis bugün radyospordaki programımda konuktu, ve kendisi Weghorst’un Beşiktaş’ta kalmak istediğini söyledi. Ama ben Beşiktaş açısından bu fiyatın yani 10 milyon Euro’nun şu an itibari ile ödenebilir nitelikte olduğunu sanmıyorum. Çünkü Burnley takımı Premier Lig’e yükselebilecek mi? yükselemeyecek mi? yükselirse Weghorst’la devam edecekler mi? ya da Burnley takımı 10 milyon Euro‘yu bütünüyle mi almak ister, yoksa taksitlendirmeye gider mi? bütün bunlarda belirsizlikler devam ediyor. Ama neresinden bakarsanız bakın başka opsiyonlarda olan bir futbolcu olarak ön plana çıkıyor Weghorst. Bu arada Weghorst’un mutsuz olduğu ve ayrılacağı iddiası ortaya atılmıştı, aslında Mithat Halis’le yaptığım söyleşiyi bu nedenle bugünkü programımda yayınladım. Çünkü bu iddia öyle yenilir yutulur cinsten bir iddia değil. Buradan anlıyoruz ki Weghorst’un Beşiktaş’ta mutsuz olduğu iddiaları gerçeği yansıtmıyor. 

Ama Saiss için aynı şeyi söyleyemeyiz, biliyorsunuz Saiss, Fas milli takımında oynadı ve sakatlandı. Son maçı 11’de başladı ama çıkartamadı. Hatırlarsanız Saiss, terör saldırısı nedeniyle ertelenen son Antalyaspor maçında, kadroda olmak istememişti. Bu onun bir rahatsızlık duyduğu ve Dünya Kupası’nı öncelik olarak kabul ettiğini gösteriyor bizlere. Fakat Saiss ile ilgili araştırılması gereken bir şey var, Şenol Güneş, Saiss ‘in bu davranışlarından dolayı çok memnun değil, mutsuz ve bunun hesabını sorma niyetinde. Ama Saiss’in kendisi ayrılmak istiyor mu? Bu da sorgulanmaya muhtaç bir durum. Her ne olursa olsun, Saiss kaleın veya ayrılsın Beşiktaş bir stoper almak zorunda.''