A Milli Futbol Takımımız, EURO 2024 Elemeleri D Grubu'ndaki ilk maçında deplasmanda karşılaştığı Ermenistan'ı 2-1 mağlup etti. Karşılaşma sonrası Milli Takımımızın kalecisi Mert Günok, açıklamalarda bulundu.

2 YIL SONRA GERİ DÖNDÜ

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in göreve gelmesinin ardından formayı alan ve sergilediği başarılı performansla dikkat çeken Mert Günok, A Milli Takım formasına da kavuştu. Tecrübeli kaleci, son olarak 31 Mayıs 2021'de Gine ile oynanan hazırlık maçında oynamıştı.Yaklaşık 2 senelik ara sonrasında Mert Günok, deplasmanda Ermenistan ile karşılaştığımız mücadeleye ilk 11'de başladı. Tecrübeli oyuncu, maç sonrası yaptığı açıklamada kendisi için bir dönüş olduğunu belirtti.

'TURNUVAYA GİTMEYİ ÇOK İSTİYORUZ'

Galibiyetin önemli olduğunu çünkü EURO 2024'e gitmeyi çok istediklerini belirten Günok, "Zor oldu. Hem geldiğimiz ülke açısından hem de turnuvanın ilk maçı olması açısından... Genelde bu tarz maçlar hep zor geçer. Bugün de tam istediğimiz oyunu sergileyemesek de bizim için önemli olan galibiyetti. Çünkü bu turnuvaya gitmeyi çok istiyoruz. Benim için de güzel bir dönüş oldu. Şimdi önümüzde daha zorlu bir maç var. İnşallah onu da kazanıp daha iyi yerlere geleceğiz" dedi.

Kaynak: Fanatik